Vipbakim

Cildi Güzelleştiren Maskeler

Cildi Güzelleştiren Maskeler

Her kadın aynaya baktığında illa ki kafasına takacak bir kusur bulur, bu yüzden cilt maskeleri kullanarak bu kusurları yok edebilirsiniz. Kimi siyah noktalardan, kimi cilt lekelerinden kimi de kapanmayan gözeneklerden şikâyetçidir. Her kadına hitap edecek bir kaç güzellik maskesi tarifi verelim.

Cildi Besleyen Maske

Avokado cilt için bulunmaz Hint kumaşıdır. Sade olarak bile aklınıza geldikçe sürebilirsiniz. Ancak bu tarif cildiniz için daha da besleyici olacaktır. Ana vatanı Orta Amerika olan bu maske hem cildi nemlendirir hem de besler. 1 yemek kaşığı toz yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı ezilmiş avokadoyu çatalla ezerek karıştırın. Önceden yıkayıp kuruladığınız yüzünüze sürün. 10-15 dk. bekledikten sonra ılık suyla ovalayarak yıkayın. İsterseniz tamamen kurumasını da bekleyebilirsiniz. Yıkarken sabun gibi maddeler kullanmadan sadece suyla yıkayın. Ölü hücrelerden arındıran bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Maske

En büyük cilt sorunu sayılan sivilceler kişileri daha da rahatsız eder. Bu dertten haftada bir kaç kere uygulayacağınız tarif ile kurulabilirsiniz. 1 yumurta beyazı, yarım limon suyu ve yarım çay kaşı balı karıştırın. Kremsiz kıvamdaki karışımı pamukla cildinize sürün. Güneş görmemeye özen göstererek kurumasını bekleyin ve sonra yıkayın. Yumurta beyazı cildi parlatırken, limon ise sivilcelerle savaşır. Bal ise cilt için doğal bir mucizedir. Sivilceler için maske tüm bu mucizeleri bir araya getiriyor.

Parlak Bir Cilt İçin

Cildin bakımlı görünmesini sağlayan en önemli etkin parlaklıktır. Mat bir cilt yorgun ve bakımsız durur. Bu yüzden kolayca uygulayacağınız bu tarif sayesinde daha parlak bir cildiniz olacaktır. 1 olgun çileği ezin ve 1 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı yoğurt ekleyin. Bunları güzelce karıştırın. Temiz cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suya batırdığınız yumuşak fırça ile yüzünüzden maskeyi çıkarın. Ölü hücrelerden arınan cildiniz daha parlak olacaktır. İstediğiniz zaman bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Cildi güzelleştiren maskeler her cilt tipi için uygundur. Boş zamanlarınızda yarım saat ayırarak daha bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.