Vipbakim

Cildimiz İçin Faydalı Olan Antioksidan Besinler

Cildimiz İçin Faydalı Olan Antioksidan Besinler

Bal kabağı,portakal,şeftali,havuç,domates,siyah üzüm,karpuz,papatya,mango,mor erik ve yeşil meyve ve sebzelerde yüksek oranda karotenoid (bitkilere rengini veren madde) seviyeleri içerirler.En fazla Vietnamda yetişen gac isimli meyvede ve hindistan cevizi yağında bulunur.

Karotenoidler, canlı renklerinden ötürü cilt bakımı için rahatlıkla kullanılmazlar.Fakat bilim adamları,renksiz ve Ultra viole ışınlarından koruyucu karotenoidler bulmuşlardır.

Yine de sağlıklı bir yaşam için bahsettiğimiz meyve ve sebzeleri de tüketmelisiniz.Çünkü ilk önemli olan her zaman iç sağlıktır.Cildiniz ancak bundan sonra ışıldar.

Zeytinyağı,yeşil çay,çilek,üzüm çekirdeği ve soyadan alınan antioksidanlar cildinizi korurlar.Bu antioksidanların bazıları DNA nız için,yüksek koruma sağlar ve zarar gören DNA ları onarır.

Vücut için en faydalı antioksidanlardan bazılarıda şunlardır;Yumurta,süt,fındık,kuşkonmaz,avokado,

çekirdek,yeşil yapraklı sebzelerde,bitkisel yağ ve tahıllar.Bunlar E vitamini açısından zengin besinlerdir ve E vitamini en etkili antioksidanlardan biridir.

Cilt yaşlanmaya karşı belirli miktarda enerjiye ihtiyaç duyar.Bu nedenden dolayı çoğu kozmetik firması bu güçlü yaşlanma karşıtı Koenzim Q10 maddesini içeren ürünler üretmektedir.Antioksidanlar hücresel sağlık ve dayanıklılık için normal seviyede birbirleriyle iletişimli olarak çalışırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.