Vipbakim

Cildin Nem Oranını Nasıl Koruruz?

Cildin Nem Oranını Nasıl Koruruz?

Kış ayları gelince havaların soğumasıyla beraber,cildin gem nem oranı azalır hemde cilt kurumaya başlar.Bu tip problemlerde uzmanlar tarafından tavsiye edilen nemlendirici ürünler sayesinde cildinizi eski nem oranına kavuşturabilirsiniz.Fakat bunun gibi ürünlerde elinizden geldiğince doğal içerikli olanları tercih etmeye çalışın.Bu şekilde cildiniz daha yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

Su ve yağ özlü nemlendiricilerin duştan sonra kullanılması cildinizin nemi daha hızlı emmesini sağlayacaktır.Ayrıca duştan sonra kullanılırsa nemlendirici etkisini daha hızlı ve sağlıklı gösterecektir.Nemlendiricileri ilk önce vücudunuzun en çok kuruyon bölgelerinden başlayarak belirli aralıklarala kullanabilirsiniz.

Cildin nem oranı üzerinde en etkili olan su ve sıvı tüketimidir.Fakat sadece su tüketimiyle bu dengeyi sağlayamazsınız.Düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı ile cildinizin nem oranını yükseltebilirsiniz.

Sofranızda vitamin ve mineral bakımından zengin besinlere yer ayırmanız hem cildin nem oranını artıracaktır hemde mevsim geçişlerinde cildinizin yıpranmasını önleyecektir.Ayrıca yaşınıza uygun nemlendiriciler seçmeniz daha etkili olacaktır.

Uygun nemlendiriciler yardımıyla cildinize daha doğal bir görünüm kavuşturabilirsiniz.Fakat yaşınıza ve cilt tipinize uygun ürünler seçmeniz daha faydalı olacaktır.30 yaşından önce kullandığınız ürünler geneşde kırışık giderici olmalıdır.

Ayrıca cilt sağlığınız açısından sigara ve alkolden uzak durmalısınız.Yaşınız biraz daha ilerledikten sonra cildinizde oluşan ölü hücrelerden kurtularak başlayabilirsiniz.45 yaşından sonra biraz daha ciddi tedbirler almaya başlayabilirsiniz.

Bu dönemde ekstradan A ve C vitamini açısından zengin ürünleri daha sık tüketmeye başlayabilirsiniz.Ayrıca yediklerinize bu dönemden sonra daha dikkat etmeye çalışmalısınız.45li yaşlardan sonra cildinizi yenileyici ve onarıcı ürünler kullanmaya dikkat edin.Cildinize önem verdiğinizi gösterin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.