Vipbakim

Cildin Yaşlanmasını Geciktiren Bakım Önerileri

Cildin Yaşlanmasını Geciktiren Bakım Önerileri

Cildiniz güzelliğinizin temel yapı taşlarının hiç kuşkusuz başında gelen unsurlardan biridir. Güzel bir kadının olmazsa olmazı elbette ki güzel ve sağlıklı bir cilttir. Her kadının hayali pürüzsüz ve ipeksi bir cilttir. Ancak bu hayal sandığınız kadar imkansız değildir. Sağlıksız ve deforme olmuş bir cildin temel nedenleri oldukça basit ve bilindik nedenlerdir. Aslında cildimiz ne kadar sağlıklı bir yaşam sürdürdüğümüzün yansımasıdır. Cildimize bakarak ne kadar sağlıklı bir bedene sahip olduğumuzu kolaylıkla anlayabiliriz.

Göz altı morlukları uyku düzensizliğinin, ciltteki sararmaların ve yüz bölgesindeki şişliklerin sigara ve alkol kullanımının, alın bölgesindeki kırışıklıkların stresin belirtisi olduğunu gözlemlememiz mümkündür. Cilt kusurlarımızın türleri yaşam biçimimizde sağlıksız olan noktaları bulabilmemiz için bize büyük ipuçları vermektedir. Bu nedenle cilt kusurlarını hafife almamalı ve onları fondöten ya da pudra gibi şeylerle kapatarak kalıcı bir tedavi yerine geçici çözümleri tercih etmemelisiniz.

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak, cilt yaşlanmalarının önüne geçmek istiyorsak bu cildimizdeki sorunları makyaj ürünleri ile saklamaya çalışarak başarabileceğimiz bir şey değildir. Sağlıklı bir cilt için öncelikli olarak cilt problemlerinin sebeplerini bulmak ve bu sebepleri ortadan kaldırmak gereklidir. Sigara, alkol, az su tüketimi, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, kalitesiz cilt bakım ve makyaj ürünleri ve bunlar gibi pek çok şey cildimize zarar veren ve cildimizin erken yaşlanmasına neden olan şeylerdir. Bunlar yalnızca cildimize değil aynı zamanda yaşam standartlarımıza da zarar verir ve sağlıksız bünyelere sahip olmamıza sebep olur ki bu bizim açımızdan hiç de iyi olmaz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Gerekenler

Diğer bütün kadınlar gibi siz de sağlıklı bir cilt istiyor ve cilt yaşlanmalarının önüne geçmek istiyorsanız ilk olarak yaşam biçiminizi gözden geçirmelisiniz. Buna bir gün içinde neler yaptığınızı gözlemleyerek başlayabilirsiniz. Size verebileceğimiz en altın tavsiyeler deliksiz ve ne uzun ne de kısa olan bir uyku çekmeniz. Güne erken saatlerde başlayıp yaklaşık yirmi dakikalık tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Kahvaltınızı mümkün olduğunca ihmal etmeyin ve güne mutlu başlamak için neşeli müzikler dinleyin. Müzik strese her zaman çok iyi gelir ve stres sağlıklı bir cildin baş düşmanlarındandır. Öğleden sonra ya da akşamüzeri saatlerinden sonra meyve de dahil olmak üzere bir şey yememeye özen gösterin. Bu saatlerde bitki çayı tüketmeniz çok daha iyi olacaktır. Gece geç vakitlere kadar ayakta durmak yerine ertesi güne daha dinç uyanabilmek için uyuduğunuz saatlere dikkat edin.

Cilt yaşlanmalarının önüne geçmek istediğinizde yukarıda bahsettiğimiz şeylere dikkat etmeniz daha sonra da kaliteli cilt bakım ürünleri ile de cildinizi desteklemeniz gerekmektedir. Tüm bunları düzenli olarak uyguladığınızda aynanın karşısında ipeksi ve yumuşacık bir cilt ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.