Vipbakim

Cildiniz İçin En İyi Doğal Nemlendiriciler

Cildiniz İçin En İyi Doğal Nemlendiriciler

Her kadın daha genç ve güzel görünmenin yollarını arar bunu başarabilmenin ilk adımlarından biri de taze ve parlak bir cilde sahip olmaktan geçer  bunu doğal yollarla yaptığımızda cildimizin tazeliğini hem daha kalıcı hem daha uzun süre korunmuş oluruz.

1) Bal

Bal içerisinde sayısız vitamin mineral barındıran eşsiz bir doğal üründür. Ve bu içerdiği doğal vitamin ve mineraller bizim hem güzelliğimize hem sağlığımıza büyük etki eden faktörlerdir.  Sınırsız anti-bakteriyel  özelliğinden dolayı  bal cilt bakımında oldukça yaygın kullanılan bir doğal üründür. Her şeyden önce bu evde yapabildiğimiz yüzlerce maskede kullanabileceğimiz mucizevi bir üründür.

2) Su

İçme suyu nemli bir cilt elde etmek için önemli ve eşsiz bir doğal üründür. Eğer günlük ihtiyacımız olan miktar kadar su tüketirsek vücudumuzun nem dengesini korumuş oluruz.  Su sağlığımızın ve güzelliğimizin vazgeçilmez bir parçasıdır.  Bu yüzden su tüketimimize dikkat etmeliyiz.

3) Rahatlama

Bir an için durun ve derin bir nefes alın. Belki de cildimizi nemlendirmek için tam bir yol değil, ama gerçekten yararlı olabilir. Sağlığınız ve cildinize zararlı olan stresten uzak durmak yararınıza olacaktır.

Stresli durumlardan kaçınılmalı ve anksiyete üstesinden gelebilmeli  çünkü deri  tahrişine, kızarıklığa, leke ve diğer birçok  sorunlara neden olabilir.

4) Tereyağı

Hiç tere yağıyla cildinizi nemlendirme fikrini düşündünüz mü?  düşünmediyseniz bunu denemenizde fayda var derim  ve memnun kalacağınızdan da emin olabilirsiniz. Eğer yumuşak ve kadifemsi bir cilde sahip olmak isterseniz bu yöntemi işe yarayacaktır. Hemen hemen tüm tereyağlarında çeşitli fındık ve tohumlardan yapılmıştır.  Kuru ve kaşıntılı cilde sahip insanlar bu tür sorunlarla baş edebilmek için kakao yağı kullanmalıdır. Ayrıca kullanabileceğiniz diğer yağlardan bir tanesi de Shea yağıdır. Doktorlar kuru ciltleri ve ciltteki lekeleri tedavi edebilmek için bu yağdan faydalanmanın mükemmel bir yöntem olduğunu söylemiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.