Vipbakim

Cildinizi Buz İle Güzelleştirin

Cildinizi Buz İle Güzelleştirin

Dondurucunuzdaki buz yazın sıcak günlerinde sadece içeceklerinizi soğutmak için değil cildinizin güzelliği için de işinize yarayabilir. Eskilerin, soğuk iyidir, diri tutar demesinde elbet bir hikmet vardır değil mi? Duşta kullandığınız soğuk su nasıl ki kan dolaşımınızı hızlandırıyor ve cildinizi taze tutuyorsa bir de buzun yarattığı etkiyi düşünün.

Üstelik her evde olan buzdolabı sayesinde saklanabildiği ve sadece sudan ibaret olduğu düşünüldüğünde ulaşılması her yerde kolay bir malzeme oluyor. Buz sayesinde cildinizi ferahlatıp, rahatlatmanız ve kan akışınızı hızlandırmanız mümkün. Bu en ucuz, en pratik ve en zahmetsiz malzeme ile güneş yanıklarınızı giderebilir, sivilcelerin kızarık görüntüsünü azaltabilir, hatta yüzünüze peeling yapabilirsiniz. Bakın buzun birbirinden kolay kullanım şekiller ile faydaları.

Buz İle Meyve Peelingi

Meyveler ve sebzeler evde doğal yollarla hazırlayabileceğimiz maske, peling karışımı için adeta mucizedir. Bunları bir de buzun gücü ile birleştirdiğimizde ortaya hazırlaması ve uygulaması çok kolay çözümler çıkıyor. Cilde çok iyi geldiği bilinen çilek ile buz peelingiyapmak ister misiniz? Çilek içindeki anti oksidanlar sayesinde doğal bir yaşlılık ve kırışıklık önleyicidir. Birkaç taze çileği çatal yardımı ile püre haline getirecek kadar ezin. İçine 1-2 çay kaşığı toz esmer şeker atın ve karıştırın.

Daha sonra bu karışımı buz kabına koyun ve dondurucuda birkaç saat bekletin. Çıkardığınız buz küplerini yüzünüzde masaj yaparak dairesel hareketlerle uygulayın. Bu uygulamayüzünüzdeki hücreleri canlandıracak ve harekete geçirecek. Daha canlı, daha dinç ve enerjik bir cilde, ifadeye sahip olmak için uygulayabileceğiniz ekonomik ve oldukça pratik bir çözümdür. Buz kalıbı eridikçe içindeki çilek ve şeker ile peeling etkisi yaratacak. Bu peelingi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Ayrıca sıcak yaz günlerinde de ferahlatıcı etkisi ile cildinize ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

Sivilce İzlerine, Güneş Yanıklarına Buzla Son Verin

Yüzünüzde birden beliren bir sivilce için anında etki edecek bir çözüm elbette yoktur. Ancak sivilce olan yere temiz bir havluya sarılı buz koyduğunuz takdirde sivilcenin kızarık görüntüsünü azaltabilir ve buzdan sivilce izi yok etme konusunda yararlanabilirsiniz. Sivilceniz ağrılı ise buz sayesinde ağrı ve acı hissi de azalacaktır. Aynı şekilde güneş yanıklarına da temiz havluya sarılmış buz uygulaması yapmak iyi gelir.

Sıcağın verdiği yanık hissini ve sızısını azaltmakta oldukça etkilidir. Bu tür uygulamalarda önemli olan buzu doğrudan değil pamuklu bir bez ya da havluya sarılı şekilde uygulamaktır. Doğrudan yaraya ya da sivilceye koyduğunuz buz iyileştirmenin tam tersi bir etki yaratabilir. Uykusuzluk ya da yorgunluk kaynaklı gözaltı torbaları için de buzluktaki buzunun yardımınıza koşacak. Gözaltı torbası görüntüsünü azaltmak için gece uyumadan önce ve sabah uyandığınızda olmak üzere günde 2 kere buz kompresi uygulaması ile siyah halka ve torba görüntüsüne son vermeniz mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.