Vipbakim

Cildinizi Pırıl Pırıl Yapacak Ev Yapımı En İyi Cilt Tonikleri

Cildinizi Pırıl Pırıl Yapacak Ev Yapımı En İyi Cilt Tonikleri

Cildinize bakım yaptıktan sonra veya günlük cilt temizliğinizi yaptıktan sonra en son adım olarak cilt toniği uygulamalısınız. Piyasada satılan cilt toniklerini kullanmak yerine evde yapılabilecek en iyi cilt tonikleri tercih edildiğinde hem doğal bir ürün kullanmış olursunuz hem de çok daha düşük maliyetle cilt bakımınızı tamamlarsınız. Her cilt tipi için farklı bakım olduğu gibi her cilt tipi için de farklı tonik kullanılmalıdır.

Cildinizin yapısına uygun tonik hazırlamak için bahsedeceğimiz cilt toniği tariflerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

evde-yapilabilecek-en-iyi-cilt-tonikleri

Karma ciltler için tonik yapımı

Karma cilt yapısı için uygulanacak tonik için gerekli malzemeler sadece kuşburnu ve sudur. Kuşburnunu çay gibi demleyip ılıdıktan sonra cilde pamukla sürülür ve öylece bırakılır. Bu tonik cildi sıkılaştırır.

Yağlı ciltler için tonik yapımı

Yağlı bir cildiniz varsa yağ dengesini sağlamak için doğal elma sirkesi ve maden suyundan oluşan cilt toniğini kullanmalısınız. Bir kaşık elma sirkesi ile sekiz kaşık maden suyunu karıştırıp sabah ve akşam cilt temizliğinden sonra pamuk ile tüm yüzünüze uygulayın.

Cildinizi canlandırmak için ise sadece maden suyu kullanabilirsiniz. Maden suyu tek başına mükemmel bir cilt toniğidir.

farkli-ciltler-icin-cilt-tonikleri

 

Sivilceli ciltler için tonik yapımı

Sivilceli bir cildiniz varsa bir tutam biberiye ve bir tutam adaçayını kaynamış suda bekletin sonra süzün ve içine bir kahve fincanı saf alkol ekleyin bu karışımı yirmi gün boyunca her akşam temiz cildinize uygulayın.

Lekeli ciltler için tonik yapımı

Lekeli ciltler için elma sirkesi toniği son derece etkili bir çözümdür. İki yemek kaşığı doğal elma sirkesini iki yemek kaşığı su ile karıştırın ve hem sabah hem de akşam cildinize bu karışımı uygulayın kısa zamanda sonuç alacaksınız.

Cilt bakımı gördüğünüz gibi aslında ne pahalı ne de zor bir uygulama, evde hazırlayacağınız pratik tariflerle sizin de ışıl ışıl ve sağlıklı bir cildiniz olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.