Vipbakim

Cildinizi Sıkılaştıracak Bakım Önerileri

Cildinizi Sıkılaştıracak Bakım Önerileri

Cilt sıkılaştırma yöntemleri isteyen bayanlar, cildin en hızlı şekilde sıkılaştırılması için ciltteki bağ dokular olan kolajen ve elastin yapımını uyaran hücre yenilenmesini sağlayan cilt sıkılaştırma bakım önerilerimize göz atın.
Vücut bakımı

Tazelenme Zamanı güzelliğiniz için mutfağınızdaki malzemelerde de yararlanabilirsiniz. Makyaj masasında elinizin altında bulunan ürünlerle de güzelliğinize canlılık katabilirsiniz. Cildinizi Sıkılaştırın

Malzemeler

1 çay kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı
1 Bardak su

Uygulama

Bir çay kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağının, suyun içinde demlenmesini bekleyin. Bu karışımı banyo suyunuza katın. Eğer arada bir cildinizi sıkılaştırmak istiyorsanız, bu karışımı derin bir kaba alın ve soğumaya bırakın. Günde bir defa pamukla sorunlu bölgelere sürün. Cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Ölü deriden arının

Vücudun en üst tabakası olan epiderm her gün yaklaşık 500 milyon ölü hücreyi atar. Eğer bu hücreler deri üstünde kalacak olurlarsa, kalın bir tabaka oluşur ve bu tabaka vücudun nem almasını engeller. Cilt donuk, mat ya da pul pul dökülüyormuş gibi görünür. Bunu engellemek için cildi her zaman yenilemek gerekir. Kese veya peeling yaparak, cildinizi yenileyebilirsiniz. Peeling için, keseleme yapmadan önceki gibi terlemenize gerek olmuyor. Duş alırken bile peeling yapmanız mümkün. Vücudunuza peeling ürününü yaydıktan sonra ellerinizle ya da banyo süngeriyle tüm vücudunuzu 5-10 dakika boyunca ovarak ölü hücreleri temizleyin. Dirseklerinizi de ovmayı unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.