Vipbakim

Cildinizi Temizlemek İçin Pratik Yollar

Cildinizi Temizlemek İçin Pratik Yollar

Cildimizi temizlemek ona yapabileceğiniz en faydalı iştir. Çünkü temiz bir cilt nefes alır ve kendini yeniler.Cildinize dönüşü olmayan zararlar vermek istemezseniz,cildinizin temizliği aksatmayın.İşte sizlere cilt temizliği için belli başlı öneriler…

-Suyu seviyorsanız,su ile temizlenebilen bir jel veya köpüklü krem kullanın.Musluk suyu,ne kadar temiz olursa olsun,tek başına kir ve makyaj artıklarını çıkarmaya yeterli değildir.

Yüzünüzü ılık su ile durulayın.Cilt ısısına yakın olduğunundan dolayı,daha rahat temizlemeye imkan sağlar.Ilık suyla temizlik bittikten sonra,soğuk su ile yıkayın,cildin sıkılaşmasını sağlar

ve canlılık katar.

-Sıradan sabunlar,cildi kuruttuğu için pek önerilmezler. Kurumuş bir cilt tahriş olur ve bozulur.Bunun için sabun içermeyen temizleyicileri tercih edin.

-Yoğun ve ağır makyaj yapanlarda,mesela sahne ve çekim makyajı,kullanılan yağlar,suya dayanıklı tüm makyaj malzemelerini rahatlıkla çıkarır.

-Jel temizleyiciler özellikle yağlı ciltler için daha faydalıdır.Derinlemesine temizlik sağlar.Bazı jellerde cildi sakinleştirici özellik de bulunur.En uygun şekli,ufak ve yumuşak bir cilt fırçası ile kullanmaktır.Fakat yüzünüzde sivilce varsa,parmağınızla ovalayarak sürün.Fırça sivilcelerin dağılmasına sebep olur.

-Her sabah ve akşam olmak üzere,gün içerisinde en az iki defa cildi temizlemek gerekir.Sabahları yapılan temizlik, gece boyunca biriken yağdan cildinizi temizlerken,akşam yapılan yüz temizliği,makyaj artıkları ve dışarıdan gelen toz ve kirden arınmanıza yardımcı olacaktır.

-Hafif makyaj yapan ve zamanı az olanlara makyaj silme mendilleri kolaylık sağlar.Alkolsüz olan bu mendiller,göz makyajı dahil, tüm yüz ve boyun için kullanabilirsiniz.

-Aşırı makyajları çıkarmak için çok etkili olan makyaj çıkarma sütleri,cilt yapılarına uygun çeşitlerde bulunur. Akıcı yapısı sayesinde yumuşak bir temizlik sağlar.Pamuk veya parmakla uygulanır.Sonrasında ise süt artıklarını temizlemek için tonik uygulamak gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.