Vipbakim

Cilt Bakımı Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Cilt Bakımı Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Doğal evde hazırlanan Cilt Maskeleri cildi güçlendiriyor. Bu maskeler cildi güzelleştirici ve iyileştirici bakım yağları içerdiğinden cilt anında bunları içine hapsediyor. Cildin kendi kendine onarmasına yardımı olan yağlarla hazırlanan maskeler cildin kan dolaşımını hızlandırıyor, cildi gençleştiriyor ve gerginleştiriyor. Cilde bakım sadece yağlarla tabiî ki sağlanmaz dengeli beslenmeyi ve düzenli uyumayı ihmal etmeyin.

 

Doğal Bakım Ürünlerinin Saklanma Süresi

Evde yapılan cilt bakım kozmetikleri, dayanma özellikler herhangi bir kimyasal madde bulundurmadıkların dolayı saklanma koşullarına ve kullanım zamanlarına özen gösterilmelidir. Şifali otların demlenmesi ve yiyeceklerle hazırlanan cilt bakım ürünlerinin çabuk tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

 

Doğal içerikli yağların kullanım süresi birkaç aydır. 2 – 3 ay hazırlandıktan sonra tutulabilirler. Losyon ve kremler ise en fazla 2 hafta içinde tüketilmelidirler.

 

Evinizde hazırladığınız bitkisel yağlarla olan kozmetik ürünler saçınıza, derinize ve tırnaklarınıza zarar vermez ve rahatlıkla kullanılabilir. Bitkisel yağlarla bakım yaptığınız süre zarfında sorunlarda gözlenebilir.

 

Evde Yapılan Doğal Bakımların Etkileri

Evde doğal  bakım hiç yapmamış kişiler, sürekli kozmetik ürün kullananlar doğal bitkisel ürüne dönük bakım yapmaya başladıklarında ciltlerinde akne, siyah nokta gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Deride bulunan gözenekler doğal yağlara ilk etapta tepki verebilir. Aynı zamana doğal yollarla yapılan bakımlarda cildin alerjik olduğu bilinmeyen ürün kullanıldığında cilt kaşıntı ya da tahriş olabilir. Bu durumda neye alerjinizin olduğu tespit edilmeli ve o ürünün kullanımına son vermeniz gerekir.

 

Doğal Bakım Maske ve Kürleri Nasıl Hazırlanır

Evde doğal bakım hazırlanmaya başlandığında verilen ölçüler aşırı miktarlarda geçilmemelidir. Öyle ki kullanılan örneğin eterli bir yağ size beklediğinizden farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Eğer eterli yağ kullanmak durumunda iseniz direk vücuda sürülmemeli gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Reçeteye uygun ölçülerde bakımlar hazırlanmalıdır.
Her şey imkan dahilinde olduğu gibi durumunuz elverişli ise bir uzmana görünüm tavsiyesi ile kozmetik ya da doğal yağları kullanmanız faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.