Vipbakim

Cilt Bakımında 5 Etkili Yöntem

Cilt Bakımında 5 Etkili Yöntem

Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Özellikle cilt bakımı kadınlar için oldukça önemlidir. Sadece kadınlar değil geniş olarak bakarsak aslında her insan için cilt bakımı önemlidir çünkü cildimiz bakımlıyken hem kendimizi daha sağlıklı hissederiz. Hem insanlarla ilişkilerimizde dış görünüşümüzü kullanabiliriz hem de zihinsel olarak aynaya baktığımızda kendimizi ferah hissedebiliriz. Bu yüzden cildimize bakım yapmalıyız ve özen göstermeliyiz fakat piyasadaki bakım ürünlerine baktığımızda hepsi cep boşaltan cinsten ürünler maalesef. Bu sebepten dolayı maalesef bireyler ciltleri için yeterli olan bakımı yapamıyorlar.

cilt-bakimi

Fakat doğal yöntemleri kullanarak hem cebimizdeki parayı koruyup hem de bakımlı bir cilde sahip olabiliriz. Krem ve benzeri ürünler tavsiyesinde bulunmadan kürler yardımı ile size cilt bakımının nasıl yapılacağını bu makalemizde işleyeceğiz.

1-)Vazelin: Eğer yağlı bir cildiniz varsa öncelikle banyoya gidin ve yüzünüzü yıkayın ama kurulamayın biraz vazelin alın ve yüzünüze sürün güzelce yedirin cildinizdeki farkı hissedeceksiniz.

2-)Maden suyu: Maden suyunun içerdiği minerallerden yararlanarak yüzünüzü yıkayın yüzünüzün canlanmasına ve parlak bir görünüm kazanmasına olanak sağlayacaktır

3-)Gül suyu: Eğer yüzünüzdeki aknelerden ve siyah noktalardan şikayetçi iseniz gül suyu kullanmanızda yarar vardır. Çözümü bu şekilde bulabilirsiniz.

gul-suyu-ile-cilt-bakimi

4-)Buharla nemlendirmek: Bir çaydanlığa 1 bardak su koyup kaynatın ve üzerine havlu kapatın, havlu nemlendikten sonra yüzünüze veya cildinizin herhangi bir yerine koyun cildinizdeki değişimin farkına çok kolay varacaksınız.

5-)Banyoda nemli su kullanın: Duş aldığınızda ne sıcak su nede soğuk su kullanmamaya özen gösterin biraz nemli su ile cildinizi şımartıp ön yüze çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Evet sizde bu verdiğimiz ufak tavsiyeleri uygulayarak bakımlı bir cilde kolay yollardan sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.