Vipbakim

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımıCilt sağlığını korumak için tene dışarıdan yapılan uygulamaların tamamını kapsar. Cildinizde oluşan bir problemi gidermek çok zor olduğu için önceden önlemler almak gerekmektedir.

Önceden alınan önlemlerin doğru ve ihmal edilmeden yapılması gerekir. Cilt bakımında ihmal edilmemesi gerekenler Birlikte inceleyelim.

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

 1. İlk iş olarak mutlaka bir cilt analizi yapılmalıdır.
 2. Karma, yağlı ya da kuru bir cildiniz varsa buna bağlı ürünler almanız gereklidir.
 3. Duş jelinize varana kadar cildiniz ile uyumlu ürünler kullanmanız ve her duştan sonra mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerekir.
 4. Güneşe çıkarken mutlaka koruyucu kremlerden yararlanılmalıdır.
 5. Saat 14 ile 19 arasındaki güneşin besleyici etkilerinden faydalanmak cilt sağlığı için çok önemlidir.
 6. Peeling uygulamaları cildi derinlemesine temizlemek için çok büyük önem taşımaktadır.
 7. Cildinize masaj yapmanız kan akışını hızlandırır ve cildin beslenmesini sağlar bu nedenle bakım yaparken masaj uygulamanız önemlidir.
 8. Cilt bakımında mutlaka gece kremi kullanılmalıdır gece cilt yoğun bir bakıma girer ve bundan etkin yararlanmanın sırrı gece kremleridir.
 9. Uyku düzeninin iyi olması cilt bakımında büyük önem taşır özellikle 23 ile 03 saatleri arası uyumak ihmal edilmemelidir. Şayet bu saatler arası uyumuyorsanız cildiniz için önem taşıyan hormonlardan mahrum kalıyorsunuz ve cildin erken yaşlanmasına sebep oluyorsunuz demektir.
 10. ğer saat 23 ile 03 arası uyumuyorsanız vücudunuz, cildiniz için önemli hormonlardan mahrum kalıyor ve erken yaşlılık belirtileri için zemin hazırlıyorsunuz demektir.
 11. Tonikleme işlemi oldukça önemlidir makyajınızı çıkardıktan sonra mutlaka yapılması lazımdır.
 12. Makyajla uyumak cilt bakımında büyük bir eksi anlamını taşır kapanan gözenekler cildinize nefes aldırmayarak cilt sağlığınızı tehdit eder.
 13. Sigara kullanmaktan kaçınmanız, alkolden uzak durmanız oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.