Cilt Bakımında Kullanılan Ürünler Nelerdir

Cilt bakımı hassas bir konudur. Bunun için cilt bakımında kullanılan ürünler olarakher cilde iyi gelecek krem veya doğal kremlerin yanında bazı ciltlere zarar verecek türleri de olabilir. Temizleyiciler, gece kremleri, arındırıcılar, göz makyajı temizleyicileri, nemlendiriciler, güneş koruyucusu, göz kremleri cilt bakım ürünlerinin ana başlıklarını oluşturur.

Cilt temizleyicilerinin görevi

Temizleyiciler yüzünüz için en önemli malzemelerden birisidir. Eğer makyaj yaptığınızda yüzünüzü temizlemezseniz cildiniz çok büyük zarar görebilir. Bunun için kesinlikle makyajınızı sileceğiniz zaman yüz temizleyici kullanmanızda yarar bulunmaktadır. Yüzünüzü temizleyeceğiniz krem hafif olmalıdır. Yatmadan önce eğer gün içinde makyaj yaptıysanız bunun temizlenmesi gerekmektedir. Yüz makyajı temizlemek için kullanacağınız temizleyiciler kremlerdir. Bu kremi yüzünüze dairesel hareketler yaparak hafifçe yedirmeniz gerekmektedir. Sonra ise nemli bir pamuk veya da ıslak sünger yardımıyla siliniz. Bununla birlikte yağlı cildi olanların günde bir kere, kuru cildi olanların günde bir kiri yüzünü yıkamaları önerilir.

Gece kremlerinin faydaları

Gece kremlerine gelindiğinde bunlar yüzün bakımı için çok önemlidir. Cildin en iyi gece uyurken beslendiğinin bilinci ile yatmadan yüzümüze gece kremlerini uygulamamız yüz sağlığımız için çok önemlidir. Gece yatarken kullanılan bu kremler cildin iyileşmesine de yardım etmektedir. Yatış saatlerinde kullanılmasının nedeni ise cildin kendi kendisine yenilenme işleminin doruk noktasına ulaştığı zamanlar olması nedeniyledir. Bu kremler gece siz uyurken derinize nüfuz ederek onarır ve cildinizin mükemmel olmasına yardımcı olur.

Cilt arındırıcılar ne işe yarar?

Benzersiz ve çok güzel bir cilde sahip olmak için arındırıcılara da ihtiyaç duyulmaktadır. Arındırıcılar ciltte bulunan ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olur. Arındırıcılar özellikle nemlendiricilerin cildinize daha fazla fayda sağlamasında da yardımcı olan etmendir. Haftada birkaç kere yüzünüzü yıkadıktan sonra arındırıcı uygularsanız isabetli bir karar vermiş olursunuz. Çünkü arındırıcıları sık kullanmak cildimize faydadan çok zarar da verebilir. Hele de cildi çok fazla kuru olan veya cildi çok hassas olanların önerilenden dana seyrek bu arındırıcıları kullanması daha makuldür.

Göz makyajı temizleyicileri ise diğer temizleyici maddelerden ayırmak gerekmektedir. Göz çevresinin çok hassa olması nedeniyle bu bölgelerin temizliği mutlaka göz makyajı temizleyicileri tarafından temizlenmelidir. Güneş koruyucu kremler veya losyonlar ise faktör adı verilen koruyucu olarak cildimizin direk güneş ışığına temas etmesini önlediği için, güneşin cildimizde oluşturacağı tahribatı önlemektedir.

Cilt bakımında göz kremleri
Bu cilt bakımında kullanılan ürünler içinde en önemlilerinden birisi de göz kremleridir. Çok hassa olan ve ilk cildin bozulma işaretlerinin göz çevrelerinden geldiğini düşünecek olursak bu kremin ne kadar önemli olduğunu da idrak edebiliriz. Göz çevrelerindeki derinin ince olması o bölgenin kırışıklarla tanışmasının daha erkene alınmasını sağlamaktadır. Bu yüzden bu bölgeye özel bir bakım yapmakta yarar bulunmaktadır. Bunun için de göz kremleri biçilmiş kaftandır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Scroll to Top