Vipbakim

Cilt Çatlakları İçin Çörek Otu Yağının Faydaları

Cilt Çatlakları İçin Çörek Otu Yağının Faydaları

Mucizenin bir adı da çörekotu olmalıdır. Tadını severiz de yararlarını tam olarak bilsek sofralarımızdan eksik etmezdik herhalde. Sağlık açısından bakıldığından gerçekten her derde deva olan çörekotu yağı ile cilt sorunlarına da çözüm oluyor. Vücutta ani kilo değişimleri sonucu veya hamilelik sebebiyle oluşan cilt çatlakları görüntü olarak herkesi rahatsız eder, çatlak kremleri başta olmak üzere bu çatlaklardan kurtulmanın çeşitli yolları var elbette. Size önerimiz kozmetik ürünlerden önce cilt çatlakları için çörekotu yağı kullanmanız. Çörekotu yağını birkaç şekilde uygulayabilirsiniz.

cilt-icin-corek-otu-yagi

CİLDİNİZDEKİ ÇATLAKLAR İÇİN

Cildinizin çatlak olan bölgelerine çörekotu yağını zeytinyağı ve badem yağı ile aynı oranda karıştırarak uygulayabileceğiniz gibi sadece çörekotu yağı ve zeytinyağını karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Uygulamayı yaparken cildinize masaj yapmanız etkiyi artırır, çörekotu yağınemlendirici özelliğinin yanı sıra canlandırıcı etkiye de sahiptir.Hamilelik sonrasında ciltte yer alan çatlaklar için ise çörekotu yağını badem yağı, zeytinyağı, kakao yağı ve kayısı yağı ile aynı oranda karıştırarak kullanırsanız kısa sürede çatlaklardan kurtulabilirsiniz.cilt-catlarklari-icin-corekotu-yagi

Hamilelik esnasında da ciltte çatlak oluşmasını engellemek için yine bu tariflerden birini kullanabilirsiniz. Sadece çörekotu yağı kullanarak da cilt çatlakları ortadan kaldırılabilir ya da içine gliserin katarak cildinizi daha da nemlendirebilirsiniz. Çörekotu yağını pek çok şekilde uygulamak mümkün, önemli olanın düzenli uygulama olduğunu unutmadan çörekotu yağı mucizesini siz de deneyerek görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.