Vipbakim

Cilt İçin Gerekli Vitaminler

Cilt İçin Gerekli Vitaminler

Cilt için gerekli vitaminler : Cildinize içeriden veya dışarıdan hiçbir müdahalede bulunmazsanız zamanla matlaşma ve renk değişiklikleri görülür. Ciltte kızarıklıklar, gözeneklerde genişleme, akneler ve kırışıklıklardan oluşan cilt sorunları daha yaşlı görünmenize neden olur. Üstelik zamanla gevşeyen cilt aşağı doğru sarkar. Gerekli vitaminlerle cildin bakımı içten yapılmalıdır.

Cilt İçin Gerekli Vitaminler

A vitamini

Ciltte sizden herhangi bir uyarı bekleyen hücreler kendi başlarına yenilenemez. A vitamini yeni hücrelerin oluşmasını sağlar. Cilt sıkı ve dinç görünür. Derinin kendini yenilemesine katkı sağladığı için incelmenin ve sarkmış derilerin ilacıdır.

B vitamini

B vitamini eksikliğinde akne oluşumu görülür. Ciltte çıkan sivilcelerin en büyük nedeni B vitamini eksikliğidir. B vitamininin ciltte bulunan yağ salgısını dengeleme görevi vardır.

C vitamini

Cildi gençliğini yitirmemiş, gözaltları ve yanakları dolgun kişilere her zaman özenilir. Sizde bu tipte bir cilde sahip olmak istiyorsanız C vitamininden faydalanabilirsiniz. Cilde dolgun bir görünüm kazandıran C vitamini antioksidan özellik gösterir. Cilt üzerinde meydana gelen kızarıklıkların ve renk düzensizliğinin önüne geçilmesi için C vitamini şarttır.

D vitamini

D vitaminini en doğal şekilde güneşten alabilirsiniz. Yaz aylarında yeteri kadar güneşlenmek cildin ihtiyacı olan maddeleri sağlar ve cilt dokusunun yenilenmesine neden olur.

E vitamini

E vitamininin en büyük özelliği antioksidan etki göstermesidir. Bu nedenle yüzde hafif şekilde meydana gelmiş kırışıklıklar için çok etkilidir. E vitaminini yiyeceklerden sağlayabileceğiniz gibi, E vitamini kapsüllerinden de alabilirsiniz. Kuru ciltlerin en büyük sorunlarından biri olan kırışıklıklar E vitamini ile azaltılabilir.

Çinko

Cildinize gençlik kazandırmak istiyorsanız çinkodan mutlaka faydalanmalısınız. Cildin zaman içinde yıpranması ve canlılığını yitirmesi sarkmayı da kolaylaştırır. Tam bu durumda çinko devreye girerek kolajen üretimini artırır. Aynı zamanda sivilce ve sivilce lekeleri üzerinde de başarılı etkileri vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.