Vipbakim

Cilt Neden Kurur?

Cilt Neden Kurur?

İnsanlar doğdukları andan itibaren hassas ciltlerini korumalıdır. Kuru, yağlı ya da karma ciltler söz konusu olduğunda her cilde uygun bakım yapılması gerekir. Cilt problemleri konusunda en hassasiyet göstermesi gereken ciltler kuru ciltlerdir. Kuru ciltler, kırışmaya daha yatkındır ve nemlenme yapılmadığı sürece yaralarla sonuçlanır.

Peki cilt neden kurur sorusuna nasıl cevap bulabiliriz? Bu sorunun cevabı cildin tamamen kuruması ve nemlenmesinin engellenmesidir. Doğru nemlendirici kullanımıyla cildin kurumasının önüne geçilir. Bu bakımın düzenli olarak yapılması ve cildin korunması için doğru nemlendirme sağlayan ürünlerle uygun bakımı sağlayabilirsiniz.

Kuru ciltler bebeklerin de sorunu olabilir. Bu yüzden atopik ciltler söz konusu olduğunda da doğru bakımların yapılması şarttır. Yıkama aşamasında da nemlendirme aşamasında da bakım ürünlerinin doğru seçilmesi, cildin kalitesi açısından son derece önemlidir.

Dışarı Çıkarken Tedbirinizi Alın

Yaz ve kış aylarında cildinizin tamamını nemlendirerek kuru cildin hasar görmesini onarabilirsiniz. Kuruyan cildiniz gerilerek yaralar oluşmaya başladığında birçok enfeksiyon söz konusu olabilir. Bu durumda tedbirli davranmak için kuru ciltlere özel bakım rutini planlanması söz konusu olacaktır.

  • Öncelikle yüz temizleme köpüğü ya da zeytinyağlı sabun gibi cildinize uygun bir temizleme ürünü seçin,
  • Daha sonra yüzünüze uygun nemlendiricinizi sürün,
  • Nemlendirici gibi haftada bir iki kez yapacağınız yoğun bakım maskesiyle cildinizin daha fazla nemlenmesini sağlayın.

Ev Yapımı Nem Maskesi

Ev yapımı nem maskeleri yaparak cildinizi daha bakımlı hale getirebilirsiniz. Avokadonun içini krem kıvamına getirerek biraz zeytinyağı ekleyin. Daha sonra yüzünüze sürerek 20 dakika bekletin. Ilık suyla yüzünüzü yıkayarak bakımınızı tamamlayın.Haftada bir iki kere cildinize zeytinyağıyla nem maskesi yapabilirsiniz. Bunun için zeytinyağını cilde iyice yedirerek bir süre sonra yıkayın. Bir diğer alternatif ise kozmetik nem maskeleridir.

Dermokozmetik Nem Maskeleri

Cilt için tercih edilecek bir diğer alternatif olan dermokozmetik nem maskeleri, cilt bakımınız için kurtarıcı olabilir. The Body Shop ürünleri bu bakımlar için ilk tercihiniz olacaktır. Pek memnun edici sonuçlar alınmasa da Loreal mucizevi yağ da nem sağlamaktadır. Bunun yerine doğal zeytinyağı tercih ederek cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.