Vipbakim

Cilt Sağlığı İçin Bırakılması Gereken 8 Alışkanlık

Cilt Sağlığı İçin Bırakılması Gereken 8 Alışkanlık

Cildimize nasıl baktığımız sadece dışardan uyguladığımız müdahalelerle değil, nasıl beslendiğimizle de ilgilidir. Bu yüzden cilt sağlığı için bırakılması gereken 8 alışkanlık ne kadar uzun süre genç görüneceğinizi de belirler.

Alkol ve Sigara Kullanımı

Alkol ve sigara her zaman cildin en büyük düşmanıdır. Bu yüzden aşırı şekilde kullanılmaları durumunda cildin erken yaşlanmasına neden olabilir. Alkol ve sigara kullanımı konusunda hayatınızı tamamen değiştirmeniz ve sağlıklı beslenmeniz en önemli şeydir.

Cilde Çok Fazla Peeling Yapmak

Sürekli peeling yapmak da yarardan sonra zarar vermektedir. Bu yüzden düzenli peeling yaparken verdiğiniz araları kısaltmayın. Sık sık peeling yapan kişilerin ciltlerinde birçok alerjik sorun yaşanabilir. Bu yüzden cildiniz için yapmanız gerekenler arasında olan cilt bakımında peelingi abartmamanız gerekmektedir.

Sivilceleri Sıkmak

Sivilceleri sıkmak cilde yapılan en büyük kötülükler arasındadır. Ciltte iz kalmasına neden olmakla birlikte, sivilcelerin artmasına da yol açan sivilce sıkmak oldukça sıkıntılı olmanıza neden olur.

Alerjik Maddeler İçeren Kimyasallar Kullanmak

Kimyasal cilt bakım ürünleri kullananlar ciltlerinde alerjik reaksiyona neden olup olmayacağını bilmezler. Bu yüzden çok fazla kimyasal kullanılan malzemelerin tercih edilmesi, cilt bakımı için oldukça önemlidir. Olabildiğince doğal maddelerin kullanılması gereken cilt bakım ürünlerinde, kimyasal olmayan maddelerin tercih edilmesi gerek.

Sabunla Yüz Yıkamak

Sabunla yüz yıkamak sabunun içeriğine göre değişecek olan birçok soruna neden olmaktadır. Bu yüzden sabunla yüzün temizliğinin sağlanması için bitkisel içerikli ve cilt tipine uygun olan sabunların tercih edilmesi gerekmektedir.

Elleri Sürekli Yüze Götürmek

Sürekli elinizi yüzünüze götürmeniz de birçok soruna neden olur. Bu yüzden her aklınıza geldiğinde yüzünüzle oynamanız elinizdeki mikropların yüzünüze bulaşmasına neden olur.

Tırnakları Yemek

Tırnakları yemek oldukça büyük sorunlara neden olabilir. Hem sağlık açısından hem de görüntü açısından önemli olan tırnaklar her zaman temiz ve düzgün olmalıdır.

 Büyüteçli Aynalarla Yüzü İncelemek

Takıntı haline gelebilecek olan büyük aynalarla cildi incelemek cildinize vereceğiniz en büyük zarar olan detaylarla kalıcı izlere neden olabilir. Bu yüzden yüzünüzü incelerken abartmamanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.