Vipbakim

Cilt Sıkılaştırmak İçin Önemli Tavsiyeler

Cilt Sıkılaştırmak İçin Önemli Tavsiyeler

Zamana meydan okuyamayan insanoğlu, zamanla cilt sarkması şikayeti ile yüz yüze gelebilir. Bu aşamaya gelmeden önce beslenmeye ve cilt bakımına dikkat etmemiz gerekiyor. Böylece sarkma etkileri daha uzun vadede ortaya çıkacaktır.

Cildi sıkılaştırmak için pek çok kozmetik ürünü mevcuttur. Ancak bunlar yeterli etki sağlamaya yetmez ve bölgesel olarak etkilidir. Bu nedenle yediğimiz, içtiğimiz şeylere dikkat etmeli ve egzersiz yapmalıyız.

Cildi Sıkılaştıran Besinler

Meyve tüketimi ciltte canlı ve diri bir görünüm sağlar. Bu yüzden ara öğünlerde bol bol meyve tüketmek gerekir. Meyve tüketirken de elma, turunçgiller , muz, kayısı, şeftali ve mango gibi sıkılaştırma özelliği olan meyveleri tercih etmeliyiz.

Ancak cilt sıkılaştırmak için yalnız meyve tüketimi de yeterli değildir. Sıkılaştırıcı bitkileri de mutlaka tüketilmelidir.

Sıkılaştırıcı Etkisi Olan Bitkiler

Cilt üzerinde sıkılaştırma etkisi olan bitkileri hem tüketebilir hem de cilt bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.

  • Yemeklerde baharat olarak kullanabileceğiniz biberiye, kan dolaşımını hızlandırır ve cildi tazeler. Biberiye yağını da cildi sıkılaştırması için masaj olarak uygulayabilirsiniz. Zayıflatıcı etkisi sayesinde fit olmanıza da yardımcı olur.
  • Cilt sıkılaştırma deyince akla tabi ki limon gelir. Vücuttaki yağı dengeleyen ve sarkmaları önleyen limonu hem tüketip hem de cildinize uygulayabilirsiniz. Limon içeren cilt maskelerini kullanabileceğiniz gibi limon suyunu da cilde sürebilirsiniz.
  • Cildi sıkılaştıran ve canlılık sağlayan lavanta bitkisi maskelere katılabilir. İsterseniz de lavanta yağını kullanabilirsiniz.
  • Çay şeklinde demlediğiniz yulaf suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Cildi temizleme ve sıkılaştırma işlevi vardır. Hatta sizin için doğal bir makyaj temizleyici görevi görecektir.
  • Cilt kırışıklıklarını ve ince çizgileri yok eden ısırgan, yaslanmaya karşı etkilidir. Isırgan da yulaf gibi demlenerek suyu kullanılır. Bu suyu yumurta ile karıştırarak maske de yapabilirsiniz.
  • E vitamini içeren soya, hücreleri tazeler. Cildi nemlendirir, sivilceler engeller. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır.
  • Kabak da cilt sıkılaştırmak için etkilidir. Haşlanmış kabağı ezerek zeytinyağı ve badem yağı gibi etkili yağlarla karıştırıp sıkılaştırıcı maske

Bu bitkiler imkanlarınıza göre ara ara kullanmaya özen gösterin ki cildiniz daha geç sarksın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.