Vipbakim

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

En doğru teknikleri kullanarak cilt temizliği gerçekleştirmek isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Önerilerimizi göz önünde bulundurarak kusursuz bir cilt temizliğine merhaba diyebilirsiniz.

Doğru Yüz Yıkama Jeli

Cilt temizliğinin ilk adımında cilt tipinize uygun olan yüz yıkama jelini seçmeniz gerekmektedir. Bu adım ölü hücrelerin geri plana alınmasına kaynaklık edecektir.

Peeling Kullanımı

Cildinizi yüz yıkama jeli aracılığı ile temizledikten sonra peeling kullanımından yararlanabilirsiniz. Cilt tipiniz ile uyum içerisinde olan peelingi seçmelisiniz. Peelingi cildinize ince bir tabaka halinde sürmeli ve beklemelisiniz. Peeling kullanımı siyah noktaların geri plana alınması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir.

Doğal Peeling Tarifi

  • Zeytinyağı
  • Yoğurt
  • Türk Kahvesi

Doğal peeling yapımı için 1 çay kaşığı Türk kahvesini 1 yemek kaşığı yoğurt ile harmanlayalım. Hazırladığımız karışımın içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edelim. Kusursuz cilt tipine sahip olmanızı destekleyecek olan bu doğal peeling tarifi aynı zaman da ölü hücrelerin giderilmesine olanak tanıyacaktır.

Doğal Cilt Maskesi Tarifi
  • Bir adet domates
  • Bir yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Doğal cilt maskesi tarifi için bir adet domatesi rendeleyerek püre haline getirelim. Hazırladığımız pürenin içerisine 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edelim. Maskemizi cilt üzerine masaj aracılığı ile sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Doğal cilt maskesi pürüzsüz cilt tipine sahip olmanız adına oldukça idealdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.