Vipbakim

Cilt Tipinize Göre Günlük Bakım Önerileri

Cilt Tipinize Göre Günlük Bakım Önerileri

Her insanın cilt tipi farklıdır. Bazı kişilerin cildi yağlı bazılarının cildi ise kurudur. Bazı kişilerin cildi ise normal yapıdadır. Cilt tipinin genel özelliği kalıtsal olmasıdır. Annenizin cildi yağlı bir yapıda ise sizin cildinizin de yağlı olması oldukça normal bir durumdur. Cilt tipimiz için belirli bakım önerileri bulunur.

Cilt tipinize göre günlük bakım önerileri uygulayarak sağlıklı, ışıl ışıl bir cilde kavuşabilirsiniz. Günlük bakım cilt sağlığı için çok önemli bir adımdır. Günlük nemlendirici kullanmak, yüzümüzdeki makyajı temizleden uyumamak gibi küçük bakım uygulamaları sayesinde tertemiz bir cilde sahip olmanız mümkündür. Bu bakım önerilerini rasgele değil cilt tipinize uygun biçimde yapmalısınız.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltlerin özelliklerine baktığımız zaman hem soluk görünebilen hem de parlak görünebilen bir yapıda olduklarını söyleyebiliriz. Yağlı ciltlerin yapısında büyük gözenekler, siyah noktalar ve sivilceler büyük yer kaplar.

Yağlı bir cilde sahipseniz birçok kişiden öneri almış olabilirsiniz. Bu önerilerin büyük bir kısmı ise büyük ihtimalle yanlıştır. Yağlı ciltler çok hassas yapıya sahiptir bu nedenle bakım yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. Yağlı ciltler için en önemli hata nemli kremlerin kullanılmamasıdır. Yağlı cilde sahip kişilerde nemli krem kullanmama gibi bir yanıldı vardır ve bu durumda cilt gerekli neme kavuşamaz. Bu cildiniz için oldukça sağlıksız bir uygulamadır. Bunun için günlük nemlendirici krem kullanmalı, güneşe çıkmadan önce yağsız spreyle kullanmalı, sabun yerine de losyon kullanmalısınız.

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru bir cilde sahipseniz cildiniz soluk görünür. Aynı şekilde pullu bir cilt tipi de kuru ciltlerde meydana gelen sorunlardan birisidir. Kuru bir cilde sahipseniz en büyük eksiğiniz nemdir. Nemlendirici bakım kremlerini bu sebeple günde bir kereden fazla kullanmanız daha etkili olacaktır. Bununla birlikte gece için kullanılacak kremler de çok etkili olacak ve cildin erken yaşlanmasını önleyecektir. Kullanacağınız nemlendirici kremin içinde C ve E vitamini olmasına özen göstermeniz de etkili olacaktır. Kuru cildinizde uygulayacağınız fondöten de çok önemlidir. Su bazlı bir fondöten kullanımı etkili olacaktır.

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Karma ciltler en kolay bakım uygulanan cilt tiplerinden birisidir. Karma bir cilde sahipseniz şanslı olduğunuz söylenebilir. Karma ciltlerde belirli bölgeler yani göz çevresi ve yanak kısmı kurudur. Yağlı olan bölgeler ise alın, burun ve çene bölgesidir. Karma ciltlere uygulanacak bakım önerilerinden birisi olarak farklı alanlarda farklı kremlerin uygulanması önemlidir. Burun, çene ve alın bölgenize yağsız kremler kullanmalı, diğer bölgelere ise nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu şekilde cildiniz daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Cilt tipinize göre günlük bakım önerileri bu şekilde uygulanabilir. Cildiniz sizin için çok önemlidir ve bakımına çok daha fazla önem verilmesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.