Vipbakim

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Cilt Yaşlanmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Yer çekiminin varlığını sanırım kimse inkar edemez. Yer çekimini vücudumuza ve cildimize de etkisi oldukça fazla. Zamanla yer çekiminin de etkisi ile cildimiz aşağı doğru sarkmakta, cildin aşağı sarkması cilt kırışıklıklarını da beraberinde getirmekte. Buna yaşlanma, stres, kirli ekoloji, düzensiz beslenme ve sürekli makyaj yapmak ta eklenince etkileri iki kat daha hızlı olmakta.

Teknolojinin ilerlemesi ile estetik ve güzellik uzmanlarına olan ilgi daha da arttı. Çünkü yapılan estetik uygulamalar cildi sıklaştırmakta, daha iyi bir görünüşe sahip olmasına fayda sağlamakta. Fakat bu cerrahi müdahaleler nereye kadar devam edecek. Botoks, dolgu uygulaması ve dahası. Neşter altına yatmak ve bu uygulamaların da etkisini kısa veya iyi sonuçlar doğurmamasından dolayı kişileri doğal çözümlere itmekte.

Özellikle cerrahi müdahaleler ehil ellerde doğru zaman ve mekanlarda yapılmadığı takdirde sonuçları ağır olmakta. Güzelleşmek adına yapılan bu uygulamalar aksine var olan güzelliği de yok etmekte.

Var olan dengeyi korumak

Vücudunuzda var olan fıtrat gereği zaten bir denge var. Bunu estetik veya cerrahi müdahaleler yerine neden korumayı düşünmüyoruz. Cildimize tahribat yaşatmadan doğal yollar ile cildinizi yaşlanmaya karşı korumak oldukça basit. Sadece yapmamız gereken vücudumuza yaptığımız yatırımın birazını cildimize yapmak.

Sizlere stresten uzak durun, dışarıya oldukça çıkmayın, güneş ışınlarına maruz kalmayın gibi klişeleşmiş olan önerilerden bahsetmeyeceğiz. Bizler doğal yollar ile var olan güzelliğinizi korumanız ve cilt yaşlanmasını önleme yöntemlerini paylaşacağız.

Cildimiz yapısı gereği ve doğal denge itibari ile ilerleyen yaşlarda tabi ki sarkacak, dengesi bozulacak ve kırışıklıklar artacaktır. Özellikle şakak, alın ve ağız çevresinde ki kırışıklıklar çıkacaktır. Bunları özellikle yaşlanma belirtilerinin olduğu 30 lu yaşlarda alınan uygulamalar ile geriletmek, durdurmak mümkün.

 

  • Beslenme.  Cilt yaşlanmasını önlemek için ilk yöntem doğal beslenmek ve dışarıdan da doğal ürünler ile cildimizi karşı karşıya bırakmak.
  • Masaj. Gıdı bölgenize, kulak çevrenize ve çenenize her akşam yapacağınız sadece on dakikalık yukarıya doğru masaj ile yaşlanmayı geriletmek mümkün. Yer çekimini aşağı sarkıttığı cildimizi bizler ters yönde yapacağımız soğuk masaj ile bu etkiyi oldukça azalta biliriz.
  • Soğuk. Yine uzmanların görüşlerine göre soğuk cilde çok iyi gelmektedir. Bu masajları yaparken veya cildinizi temizlerken durulama aşamasında soğuk uygulamanız cildinizin canlanmasına, kan dolaşımını hızlanması ve doğal olarak yaşlanma etkilerini de azaltacaktır.
  • Cilt Temizliği. Yoğun iş temposundan hayat koşturmacasından cildinize olması gereken özeni gösteremediğinizin farkındayız, etkileri azaltmaya çalışsanız da yine de dış ortamdaki kirden korunmanın mümkün olmadığını biliyorsunuz. Bu yüzden akşam yatmadan önce cildinize temizlemeniz gözeneklerinizi açarak cildinizin hava almasına sebep olacak buda yine cildinizin yaşlanmasına karşı korumaya olanak verecektir.
  • Maske Uygulaması. Son olarak cildinizin kırışıklıklarını gidermeye yardımcı olacak ünlü dermatologlardan aldığımız maske tarifini sizler le paylaşacağız.

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifi 

Malzemeler;

  • 1 adet çiğ patates
  • 1 yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanması ve Uygulanması: Çiğ patates rendelenip bal ve yumurta akı ile karıştırılıp yüze uygulanacak. Yüzünüze uyguladığınız bu karışımı yarım saat bekletmeniz gerekiyor. Kuru, yağlı, normal kısaca tüm cilt tipleri bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu maske cildinizde yarım saat kaldıktan sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile iyice durulanmalı. Maskenin hiçbir kalıntısı cildinizde kalmamalı.

Bu maske düzenli olarak hafta da bir defa olmak kaydı ile uygulandığı sürece cildinizin yaşlanmaya karşı koruma kalkanı oluşturduğunu göreceksiniz. Sadece yaşlanmayı önlemeyecek aynı zamanda cildinizin canlanmasına, nefes almasına ve ileriki yaşlarınız için adeta bir yatırım olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.