Vipbakim

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Öneriler

Ciltteki Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Öneriler

Her kadının karşılaştığı önemli cilt sorunlarından birisi de ölü derilerdir. Ölü derilerden kurtulmak için birçok farklı ve doğal yöntem uygulayabilirsiniz. Yazımızda yer alan ciltteki ölü derilerden kurtulmak için önerileri okuyabilir, bilgi alabilir ve uygulayabilirsiniz. Genel olarak sorunlardan kurtulmak için pul pul dökülmeyi bekleyebilir, doğal ürünler kullanabilir ve çeşitli bakım ürünlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Cildinizde ölü deriler olsun istemiyorsanız sık sık cilt bakımı yapmalı, makyajınızı temizlemeden uyumamalı cildiniz için uygun nemlendiriciler satın almalı ve kullanmalısınız. Cildinizde bulunan ölü derilerden kurtulmak için doğal yöntemler yazımızda yer almaktadır. Buradan tüm yöntemler okuyarak istediğiniz gibi bir yöntemi deneyebilirsiniz.

Sandal Ağacı Maskesi Hazırlanışı

Sandal ağacı maskesi kullanımı ile ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bunun için hazırlanacak olan maskeye  bir miktar pirinç tozu, sandal ağacı tozu, nohut tozu, süt ve gül suyu ekleyin. Sonrasında bu karışımı derin bir kaba alın ve iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra cildinizi temizleme aşamasına geçebilirsiniz. Ilık su ile durulama yapacağınız bu maskeyi haftada iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Diğer bir maske tarifi olarak ise Sandal ağacı tozunu süt ve badem yağı ile karıştırın. Sonrasında tüm cildinize bu maskeyi sürün ve bir süre bekledikten sonra durulama yapın. Sandal ağacı maskesi birçok farklı cilt sorununa iyi gelen bir üründür. Cildin daha parlak olmasına da olanak sağlar.

Narlı Dudak Maskesi ile Pul Pul Dökülmeye Son

Ölü derilerden kurtulmak için narlı dudak maskesi de kullanabilirsiniz. Narlı dudak maskesi için nar çekirdeğini ezin sonrasında içine süt ve krema ekleyin. Bu karışımı maske haline gelene kadar karıştırın ve sonrasında dudaklarınıza sürün. Ovalayarak kullanım yapmanız daha uygun olacaktır. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu karışım çatlayan dudaklarınıza çok iyi gelecek ve dudaklarınızı ölü derilerden arındıracak bir yöntem olacaktır. Bunun dışında narı ezin ve içine bir miktar zeytin yağı ile şeker ekleyin. Maddeleri eriterek kıvamlı hale getirin ve dudaklarınıza nazik bir biçimde sürün. Haftada bir ya da iki kere uygulamak yeterli olacaktır.

Çikolata Maskesi Kullanımı

Cildinize iyi gelecek ürünlerden birisi de çikolata maskesidir. Çikolata maskesini hazırlamak için kakao yağı, yulaf yağı, limon ve gül suyu karıştırın. Sonrasında karışımın içine bal ve şeker de ekleyin. Tüm karışımı birbirine yedirin ve koyu bir kıvam haline gelene kadar karıştırmaya devam edin. Sonrasında bu karışımı yüzünüze ve dirseklerinize masaj yapar biçimde sürün. Bu işlemi haftada bir kere uygulamanız ölü derilerden kurtulmak için iyi bir çözüm olacaktır. Cildinizde yanma meydana gelirse karışımın içine bir miktar daha zeytin yağı ekleyebilirsiniz. Bu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Ciltteki ölü derilerden kurtulmak için öneriler bu şekilde uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.