Vipbakim

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Bin bir derde deva olarak bilinen çörek otu yağının cilde faydaları hakkında öğreneceğiniz bilgiler ile güzellik ve cilt bakımı için en çok kullanacağınız ürünlerden biriside çörek otu yağı olacak.

Çörek otu yağı birçok derde deva olduğu bilinen harika bir bitkisel özdür. Doktorların en çok tavsiye ettiği ürünlerin başında çörek otu yağı gelmektedir. Mide rahatsızlıklarına, kalp sağlığına, damar tıkanıklığına, sinüzite iyi gelen ve iştah açıcı özellikleriyle de alternatif tıp ürünü olarak sıkça tavsiye edilen bu ürünün cilt bakımı içinde çok faydalı bir ürün olduğunu biliyor muydunuz?

Çörek otu yağının cilde faydaları saymakla bitmez. Birçok farklı cilt bakımı için bu özden faydalanabilirsiniz. Cildinizin tipine göre bu özden farklı şekillerde faydalanarak cilt bakımında en olumlu sonuçları alabilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Çörek Otu Yağı

Çörek otu yağının cilde faydaları saymakla bitmez. Bu faydalardan birisi güneş lekelerinin giderilmesi amacıyla kullanıldığında görülür. Bir pamuğu ıslatın ve bu pamuğun üzerine bir iki damla çörek otu yağı damlatın. Daha sonra bu pamuğu güneş lekelerinin olduğu bölgelerinize sürün. Bu işlemi akşam yapmalısınız. En kısa zamanda faydasını göreceksiniz.

Bir çay kaşığı çörek otu yağı ve bir çay kaşığı balı karıştırarak macun haline getirin ve yüzünüze sürün. Güneş lekeleri için bu karışımında çok iyi geldiğini göreceksiniz ve en kısa zamanda olumlu sonuç alacaksınız.

Sivilce Lekeleri İçin Çörek Otu Yağı

Bu bitkisel özün sivilce lekeleri için kullanımında su ile seyreltilmesi gerekmektedir. Su ile çörek otu yağı aynı miktarda olmalıdır. Birer tatlı kaşığı yeterlidir. Seyrelttiğiniz yağı pamuk aracılığı ile cildinize sürün. Akşam uygulayın ve sabaha kadar bekletin.

Cilt Bakımı ve Lekeleri İçin Çörek Otu Yağı

Cilt lekelerini önlemek için çörek otu yağı ve yoğurt karışımı kullanılabilir. 1 tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı çörek otu yağını karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Çörek otu yağının cilde faydaları arasında nemlendirici özelliği de bulunmaktadır. Direkt olarak bir damla çörek otu yağını ıslak pamuk ile cildinize uygulayarak nemlendirici özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.