Vipbakim

Daha Canlı Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

Daha Canlı Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

Aynaya baktığınızda cildim neden bu kadar cansız ve mat görünüyor, diye düşünüyorsanız bu onu biraz ihmal ettiğiniz anlamına gelir. Sağlıklı bir cilt görünümünün ilk şartı elbette temizliktir. Ancak cildi temiz tutmak ne yazık ki tek başına yeterli değildir. Cildinize uygun bir jel ya da temizleme sütü ile yüzünüzü yıkamak her gün yapmanız gereken bir işlemdir.

Bu işlem yüzeydeki kirleri temizler cildinizin erken kırışmasını, yaşlanmasını büyük oranda önler. Yine de görünmeyen ve derindeki kirler için başka alışkanlıklar da geliştirmeniz gerekir. Binlerce hücreden oluşan vücudumuz, ancak ona bakım yaptığımızda canlılığını korur. Canlı bir cilt de enerjik ve genç bir görünüm sağlar. Biz uyurken bile kendini yenileyen hücrelerimiz sayesinde vücudumuz iyi ve düzenli bir bakım ile kendini korur, doğal ışıltısını muhafaza eder.

Cildinizi Nemli Tutmayı ve Peeling Yapmayı İhmal Etmeyin

Kendiliğinden canlı cilt parlaklığı oluşturmak için cildinizin en büyük ihtiyacı olan nemden onu mahrum bırakmamaya özen gösterin. Bu nemi hem bol bol su içme sureti ile doğrudan hem de nemlendirici krem ile dolaylı olarak verebilirsiniz. Yüzünüze kullanacağınız krem vücudunuz için kullandığınız nemlendirici kremden farklı olmalıdır.

Yüzümüzdeki cildimiz oldukça hassas ve özel bakım isteyen bir yapıda olduğundan ona özel ve ihtiyacına uygun bir nemlendirici krem çantanızdan da makyaj masanızdan da eksik olmamalı. Doğal ışıltılı cilt için atlanmaması gereken bir diğer önemli husus peelingtir. Yüzünüzdeki cansız ve mat görüntünün en büyük sebebi peeling yapmayışınız olabilir. İçinde meyve ya da bitki tanecikleri olan peelingler ile haftada iki kere yüzünüze masaj yaparak bakım uygulamalısınız. Bu sayede cildinizi cansız gösteren ölü hücrelerden kurtulacaksınız.

Canlı Cilt İçin Makyaj Hilelerinden Yararlanın

Makyajınızı yaparken uygulayacağınız birkaç ufak sihir niteliğindeki dokunuş ile canlı gözüken cilt elde edebilirsiniz. Örneğin pudra kullanırken bunun transparan pudra olmasına ve pudrayı bütün yüzünüze değil kritik noktalara uygulamaya özen gösterin. Transparan pudralar yüzünüzü donuk bir maske gibi görünmekten kurtarır. Pudrayı alın, burun ve çene kemiğinize uygulayarak daha aydınlık bir görüntü kazanabilirsiniz. Aydınlık görüntü demişken elbette enerjik bir cilt için gözaltı torbalarından kurtulmanız lazım.

Bunları makyajla kapatmanız gereken acil durumlarda aydınlatıcılar ve highlighterlardan yararlanabilirsiniz. Allık olarak da son zamanlarda sık tercih edilen krem allıklardan faydalanmaya ne dersiniz? Krem allıklar cildi olduğundan daha genç bir şekilde göstermeyi oldukça doğal biçimde başarıyor. Ayrıca toz allığa göre uygulaması daha kolay olan bu allıklar şimdilerde bütün makyözler tarafından kullanılıyor. Sadece kozmetik ürünlerle değil cildinizi içten gelen bir sağlıkla beslediğiniz takdirde yüzünüz doğal ışıltısına kavuşacaktır. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı geliştirmeniz cildiniz üzerinde her zaman yapıcı etkiler sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.