Vipbakim

Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak 5 Tüyo!

Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak 5 Tüyo!

Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin hepimiz genç kalmak ve genç görünmek için can atıyoruz. Zaman akıp giderken ona karşı koymak mümkün olmasa da bazı unsurlara dikkat ederek daha genç görünmek tabii ki mümkün. Unutmayın ki genç bir ruhunuz var ise ufak dokunuşlar ile fiziksel görünüşünüzü de genç tutabilirsiniz. Size söyleyeceğimiz ip uçları ile 5 adımdan daha genç görünün:

1) Renk seçimi:Saçınızda kullandığınız sapsarı veya simsiyah saçlardan vazgeçin. Bunun yerine aralarına ışıltılar saçılmış renkleri tercih edin. Saçlarınızın arasına ışıltılar, gölgeler ve farklı tonlar uygulamak ışığı yansıtarak daha genç ve parlak bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Rengine dikkat etmeniz gereken ikinci şey ise gözaltlarınızda bulunan koyu renkler. Gözaltı morlukları kesinlikle herkesi olduğundan daha yaşlı gösterir. Bunlardan kurtulmak için ise gözlerinizin altına, köşelerine ve göz kapağınıza aydınlatıcı sürün.

2) Kıyafet seçimi:Lifting etkisi olan kıyafetler vucudunuzdaki gevşemeleri engelleyecek ve sıkı bir görünüşe sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca iç çamaşırlarınızda da likralı kumaşlardan seçmeniz kalçanızın sıkı görünmesini sağlar. Doğru bir sütyen seçmek de bedeninizin duruşunu daha uzun ve dengeli gösterir. Bu yüzden göğüs ölçünüze uygun sütyenler kullanmalısınız.

3) 5 adımdan daha genç görünün de en önemli adımımız: Cildinize iyi bakın! Yıllar geçtikçe yüzümüzde kırışıklıklar oluşuyor. Hatta ilerleyen yaşlarda yüzde lekeler oluşması da mümkün. Bu leke ve kırışıklıklara karşı koymak için ultraviyole ışınlarını önleyen güneş kremleri kullanmak gerekiyor. On beş faktör veya daha yüksek dereceler cilt tipine göre tercih edilebilir. Ellerinizdeki yaşlılık belirtilerini önlemek için elleri yıkamak ve losyon uygulamak lazım. En az haftada bir ellerinizdeki ölü cilt hücrelerini fırçayla temizleyin ve içerisinde bir miktar süt bulunan sıcak suyun içerisinde ellerinizi dinlendirin. Ardından ellerinize yağ ve yağın ciltte hapsolması için el kremi sürün.Çoğu zaman üşendiğimiz cilt bakımını alışkanlık haline getirmek yaşlanmaya karşı en iyi formül olacaktır.

4) Sağlığınıza dikkat edin:Tükettiğimiz sağlıksız yiyecekler de genç görünüşümüzü bizden çalmaktadır. Yemek alışkanlıklarının değişmiş olmasına aldırmadan organik ürünler kullanmalı ve hazır yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bunun yanında liftli gıda ürünleri tüketmek oldukça önemli. Günde en az yirmi beş gram lif tüketmek gençlik formulleri arasında yerini alıyor. Sigara içiyorsanız acilen bırakmalı hatta içenlerin yanında bulunarak pasif içici olmaktan kurtulmanız gerekiyor. Sigara cildi yaşlandıran unsurların başında ilk sırada geliyor. Diğer zararlarını saymıyoruz bile..

5) 5 adımdan daha genç görünün de son adım: Gülümseyin ve stresten uzak durun!Gülümsemek mutluluk hormonlarınızı harekete geçirerek hem bedeninizin hem de ruhunuzun genç kalmasını sağlayacaktır. Bol bol gülümseyi denediğinizde farkı hissedeceğinize eminiz. Sizi sıkıntıya sokan kişi ve olaylardan uzak durmak da kesinlikle sizi gençleştirecek! Stresten uzak kalmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz fakat en azından stres seviyemizi azaltmak mümkün ve sizin elinizde.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.