Vipbakim

Daha Parlak Ciltler İçin Bakım Önerileri

Daha Parlak Ciltler İçin Bakım Önerileri

Daha parlak bir cilde kavuşmak istiyorsanız yapacağınız en etkili çözüm doğal ürünler kullanmak olacaktır. Doğal ürünlerin temin edilmesi kolaydır ve bu ürünlerin temin edilmesinin maliyeti oldukça düşüktür. Cilt bakım ürünleri piyasada çok çeşitliliğe sahip olsa da ürünlerin fiyatı çok pahalı olduğu için düzenli kullanım imkanı yoktur.

Evde hazırlayacağınız doğal ürünler ise çok daha etkili olacaktır. Daha parlak ciltler için bakım önerileri arasında çok sayıda doğal ürün yer almaktadır ve bu önerilerin tamamını yazımızın içinde bulabilir ve kullanabilirsiniz. Doğal ürünlerle hazırlanacak olan bakım ürünleri tüm cilt sorunlarına etki edecek ve uzun süreli kullanım imkanı verecektir.

Akne Maskesi ile Cilt Sorunlarından Kurtulun

Akne maskesi hazırlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Akne maskesi kullanımı için 2 yemek kaşığı bentonit kili ve 2 yemek kaşığı elma şırası sirkesi kullanımı gereklidir. Bu iki ürün bir kabın içinde yoğun bir biçimde karıştırılmalı ve maske haline geldikten sonra da cilde sürülmelidir. 15 dakika bekleme süresi sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz.

Maske cilt üzerinde kızarıklık yapsa da bu sonrasında geçecektir. Cildiniz çok hassas bir yapıda ise maskeyi 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu maskeyi cildinize haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Ilık su ile derin bir biçimde temizleme yapmak da önemlidir. Bu maske aknelere ve sivilcelere çok iyi gelecek bir bakım ürünüdür ve hızlı bir biçimde hazırlanabilir. Maliyeti de düşüktür.

Kahve ve Kakao ile Cilt Bakım Maskesi Hazırlayın

Kahve ve kakao ile cilt bakım ürünü hazırlayabilirsiniz. Kahve ve kakao kullanımı ile hazırlanacak olan maske düzenli kullamım ile etki yapacaktır. Bu maske en çok yüzdeki şişlikleri yok etmeye yarayan bir üründür. Bu maske özellikle göz çevresi şişkinliklerine iyi gelecek bir ürün olacaktır. Maskeyi hazırlamak için 4 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu, 4 yemek kaşığı öğütülmüş kahve ve 8 yemek kaşığı süt gereklidir.

Kuru cilde sahip olan kişilerin karışıma 2 yemek kaşığı bal katması yağlı cilde sahip olan kişilerin ise karışımın içine limon suyu eklemesi gereklidir. Sonrasında bu karışımın tamamı bir kabın içinde hazırlanmalı ve sonrasında cilde sürülmelidir. Cilde sürülmeden önce cildin temizlenmesi ve kurulanması da gereklidir. Maskeyi tüm yüzünüze ve boynunuza sürebilirsiniz. Sonrasında 20 dakike beklemeli ve ılık su ile durulama yapmalısınız. Bu karışım haftada bir kere kullanım ile etkisini gösterecektir.

Salatalık Maskesi Kullanımı

1 salatalık, Yarım kase yoğurt ve 1 yemek kaşığı süt tozu malzemeleri karışım için yeterlidir. Salatalık püre haline getirilmeli ve sonra diğer malzemeler ile karıştırılmalıdır. Bu karışımı cildinize sürebilirsiniz. Bu maske cilde gerekli olan nemi sağlayacaktır. Daha parlak ciltler için bakım önerileri için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.