Vipbakim

Deniz Sonrası Cilt bakımı Nasıl Yapılır

Deniz Sonrası Cilt bakımı Nasıl Yapılır

Yaz aylarında bayanlar için cilt bakım konusu çok daha önemli bir hal alır. Güneşin yaydığı zararlı ışınlar, özellikle denize girdikten sonra insan vücudu için çeşitli zararlar ortaya çıkarır. Bu nedenle özellikle plajlarda çok daha dikkatli olunması gerekir. Uzmanların bu konularda ki önerilerini ve internet üzerinde ki çeşitli tezleri incelediğinizde birçok farklı sonuca da ulaşabilmek elbette mümkündür.

 

Plajda cilt bakımı konusu, internet üzerinden en çok araştırılan hususların başında geliyor. Bu konuyu etraflıca ele alalım.

 

Plajda Cildi Korumak için Neler Yapılmalı?

Aşırı sıcak dönemlerde plaja gittiğinizi varsayalım. Vücudunuza en büyük zararı sağlayacak şey güneş ışınlarıdır. Bu nedenle önceliğimiz, güneşin vücudumuza verebileceği zararı en aza indirgemektir. Aynı zamanda deniz suyu, tuzlu yapısından dolayı bayanların hassas ciltlerinde kuruluk ve deformasyon yaratabilir. Her zaman öncelik, güneşten kendimizi korumak olduğu için önceliğimizi buna vemeliyiz. Güneşten korunmak için yapılması gerekenler aşağıda sıralanmıştır…

 

  1. Bayanlar, özellikle güneşlenirken ciltlerinin bundan en az etkilenmesi için giyinerek korunma yöntemini önemsemelidirler.
  2. Geniş kenarlı şapkalar, cildinizin güneş ışınlarından korunması anlamında en önemli etkenlerden birisidir.
  3. Aşırı açık renkli kıyafetler, güneş ışığını üzerine çeker. Bu nedenle bikini seçimlerini de koyu renkten yana kullanmak fayda sağlayacaktır.
  4. Güneşlenme süresine dikkat edilmeli. Özellikle denizden çıktıktan sonra güneş altında en fazla yarım saat kalmalısınız.
  5. Güneş kremi kullanımı her zaman olduğu gibi çok önemli. Ultraviole A ve B ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanılması, bu anlamda sıkıntıları ortadan kaldırır.

 

Deniz suyunun tuzlu yapısı, vücudunuza güneşin çok daha hızlı bir şekilde işlemesine ve kuruma sağlamasına sebebiyet verebilir.  Deniz sonrası cilt bakımı bu durumda önem kazanır.

 

Deniz Sonrası Cilt Bakımı

Tuzlu su, bayanların hassas ciltlerinde kısa bir süre içerisinde belirgin bir kuruluk sağlar. Bu kuruluk, güneş ışınlarının vücuda çok daha kolay nüfuz etmesine sebebiyet verir. Öncelikle denize girseniz de girmeseniz de en az 30 faktörlü güneş kremleri kullanmalı ve 3 saatte bir yinelemelisiniz.

 

  1. Denizden çıktıktan sonra yapılması gereken ilk uygulama, cildi tuzdan arındırmak olmalıdır. Sudan çıkar çıkmaz duşun altına girerek cildinizi arındırmalısınız.
  2. Duşun ardından ciddi sorunlar yaşamamak için Antioksidan etkili nemlendiricilerin kullanılması önerilir.
  3. Anti-Aging amacı ile soyulma sağlayan kremlerin yazın kullanılması normaldir ancak tatil sırasında kullanılması, çeşitli zararları beraberinde getirebilir.
  4. Deniz sonrasında vücut için kullanacağımız sabunların kokusuz, diğer bir deyişle nötr olması çok daha faydalı olacaktır.

 

Deniz sonrası vücudun herhangi bir kimyasal ile temas etmesini uzmanlar pek önermemektedirler. Doğal yöntemler ve kokusuz ürünler ile arındırıcıların tercih edilmesi çok daha cazip bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.