Vipbakim

Deniz Sonrasıda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Deniz Sonrasıda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımları, günlük hayatımızın bir parçası olmaktadır. Daha bakımlı gözükmek bir yana dursun, daha sağlıklı gözükmek adına da cilt bakımı uygulayabiliyoruz. Cilt bakımı uygulaması kimi zaman kendi tarafımızdan, kimi zaman ise; tamamen profesyoneller ve uzmanlar tarafından gerçekleşiyor. Yaz aylarının yaklaşıyor olmasıyla, cilt bakımı çok daha önemli bir anlam kazanıyor. Özellikle de havuz ve deniz sonrası cilt bakımı, dikkat edilmesi gerekilen bakımlar arasına giriyor.

Deniz Sonrası Bakım 

Denizden çıktıktan sonra yapacağınız en önemli bakım yöntemi, nemlendirici kullanmak olacaktır. Özellikle de denizde ki tuz oranının fazla olması; cildinize zarar verecek ve bu bakımdan dolayı da rahatsız edecektir. Denizden çıktıktan sonra ki ilk adım duş almak ve daha sonrası nemlendirici kullanımı olacaktır. Deniz sonrası bakım yaparken, sabun kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun yerine doğal duş jellerini tercih edebilirsiniz.

Ayaklarınızı Nemlendirin

Denizden en çok etkilenen bölgelerimizden birisi şüphesiz ki ayaklarımız olmaktadır. Gerek tuzu tamamen emiyor olması gerek ise de ayaklarımızı sürekli suda tutuyor olmamız en önemli etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Deniz sonrasında ayaklarınıza peeling yaparak bu etkiden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Deniz Sonrası Yüz Bakımı

Denize girerken ve aynı zamanda da güneşlenirken en dikkat edilen hususlardan birisi; güneş kremi kullanmak olacaktır. Güneş kremi sizi derin etkilerden koruyarak, deniz sonrasında daha rahat olmanızı sağlar. Deniz sonrası yüz bakımı yaparken de; yüz temizleyici kullanabilirsiniz.

Deniz Sonrası Dudak Bakımı

Belki de dudaklarımız en çok etkilenen bölgelerimizden biridir. Gerek çabuk kuruyor olması ve ardından da çatlıyor olması; en büyük etkenlerden birisidir. Eğer denizde çok kalırsanız ve aynı şekilde güneşte de; dudaklarınızın rengi değişerek mor olacaktır. Bunun önüne geçmek için ise; deniz öncesi ve sonrasında dudak nemlendiricisi kullanmalısınız.

Deniz Sonrasında Cilt Bakımı Yapmazsanız
  • Denizden çıktıktan sonra cildinizin pul pul dökülmeler meydana gelir.
  • Sivilce oluşumu görülebilir.
  • Ciltte karmaşık bir şekilde soyulma meydana gelir ve bu durum cilt güzelliğini etkilemektedir.
  • Cildinizde kurumalar meydana gelir ve bu bakımdan dolayı da erken yaşlanma olayı görülür.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.