Vipbakim

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bizler günlük hayatımızda bakıma düşkün insanlarız. Her ne kadar kimi zaman bakımı atlıyor olsak bile; yine de bir şeyler yapmaya çalıştığımızı biliyoruz. Bu bakımdan dolayı da bakım önerileri sayfalarına en az bir kez göz gezdirme gereği duyuyoruz. Saç bakımı olsun cilt bakımı olsun veya günlük diğer bakımlarımız olsun ne kadar önem verirsek o kadar iyi geleceğini, cildimize o kadar iyi yansıyacağını biliyoruz. Ama bakım önerilerinde en önemli ve dikkat edilmesi gerekilen nokta; kesinlikle doğal bakım yöntemleri olmasıdır ve bunun içinde doğal ürünleri kullanmamız gerekecektir. O halde doğal cilt bakımı nasıl yapılır bu soruya cevap arayacağız.

Evde Doğal Bakım Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Dinlendirici Banyo

Bu banyo için ihtiyacımız olan şey taze nane ve su olacaktır. 1 litre suyu içerisine 10 adet taze nane yaprağı atarak kaynatın ve 10 dakika dinlendirmeye bırakın. Küvetini ılık su ile doldurarak, karışımınızın içerisine 1 fincan tuz atın ve bunu da küvete dökün. Hafta da bir kez veya ihtiyacınız olduğu an; bu uygulamayı yapabilirsiniz. Tuz doğal bir masaj ürünüdür ve cildinizi oldukça dinlendirecektir. Nane ise vücudunuza doğal ve taze, arınmış bir his katacaktır.

Cilt Nasıl Temizlenir?

 

Gerek saç bakımı için gerek ise de cilt bakımı için Hatay yöresinde kullanılan, gerek yüzde ki sivilcelerin giderilmesinde gerek ise de taze bir cilt sağlanmasında kullanılan yöntemlerden bir tanesi; defne sabunu olmaktadır. Doğal zeytin yağlar ile yapılmış olan sabunlar oldukça sağlıklı olmaktadır. Cildin arınması için olsun ya da doğal görüntüsü için olsun kullanıma uygun olmakla birlikte aynı zamanda da ekonomik olmaktadırlar. Bunun dışında sabunları isterseniz elinizde köpürterek yüzünüze uygulayabilirsiniz, isterseniz de yüzünüze katı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Tonik İle Cildi Yatıştırmak

Gül suyu, bakım için önerilen ve en çok kullanılan ürünlerden olmaktadırlar. Gerek sivilceler için olsun gerek ise de ciltte ki diğer sorunlar olsun hepsinin çözümü için doğal yöntemler çok daha doğru olmaktadır. Gül suyunu bir pamuğa dökerek ilk önce alın, burun ve çenenize uygulayın. Daha sonra tekrar başka bir pamuk yardımı ile; yanak kısımlarınıza uygulayın. Karma ve aynı zamanda yağlı ciltler için siyah noktaların giderilmesi adına güzel bir yöntem olacaktır.

Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Arınmak
  • Çay ağacı yağı sivilcelerden korunmak ve aynı zamanda oluşan sivilcelerden kurtulmak adına etkili yöntemlerden bir tanesidir.
  • İltihaplı sivilceler, bizlerin canını en çok sıkan sivilceler arasına girmektedir. Hal böyle olunca; onlara sıcak su ile kompresör yapılmasını önerebiliriz. Sıcak suya bastırılmış bir mendili sivilce olan bölümde bekletin, hem ağrısını dindirecek hem de dışarı çıkmasını kolaylaştıracaktır.
  • Diş macunu aslında en etkili olan yöntemler arasına girmektedir. Ama dikkat etmeniz gereken husus; diş macununun doğal olmasıdır. Renkli ve diş beyazlatmaya yönelik macunlar cildin rengini bozar. Diş macununu sivilce olan bölgeye sürün ve kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.