Vipbakim

Doğal Cilt Bakımı Yöntemleri

Doğal Cilt Bakımı Yöntemleri

Güzellik denilince akla cilt güzelliği de gelmektedir. Cilt güzelliğini sağlamak için hem sağlıklı beslenmek hem de cilde bakım yapmak gerekiyor. Cilt güzelliğinin bozulmaması için çevresel etkilere de dikkat edilmesi gerekir. Çevresel etkiler arasında kozmetik ürünlerinin kalitesiz ürünler arasından seçiliyor olması, dengesiz ve kötü beslenme, cilt bozukluğuna yanlış müdahale veya müdahalesiz kalma durumları yer alıyor.

Bitkiler İle Doğal Ev Yapımı Ürünler

 Cilt bakımı düşünüldüğü zaman çoğu birey, işi maliyetini düşünerek bakım yapmaktan vazgeçiyor. Fakat sadece kimyasal ürün alarak ve ciddi ücretler ödenerek cilt bakımı yapılmıyor. Aynı zamanda herkesin evinde kolayca hazırlayabileceği bitkisel tarifler de yer alıyor. Bu yüzden her bayan kolaylıkla cildine bu doğal ürünler ile bakım yapabilirler. Bu doğadan kullanılacak ürünler arasında, tuz, bal, limon, karbonat, yumurta, tereyağı, maden suyu, zeytinyağı bulunuyor. Bu ürünlerden yapılan karışımlar sonucu krem ve maskeler elde ediliyor. Cilde doğrudan uygulanan bu ürünler, cildin doğal yollar ile kirden arındırılmasını ve cildin parlaklığına kavuşmasını sağlıyor.

Bitkiler aracılığı ile hazırlanan bu karışımlar, tek başlarına kullanılabilecekleri gibi, karıştırılıp da kullanılabilirler. Hazırlanan maske ve kremler, cildi pürüzsüz hale getirerek, cildin nem dengesini normal seviyelerde ayarlamaktadır.

dogal-cilt-bakim-urunleri

              Doğal Cilt Bakımı Yöntemleri

  • Her cilde uygun maske ve karışımlar hazırlamak mümkündür. Kuru ciltlere göre hazırlanabilecek süt banyosu, cildi derinlemesine temizlerken, cildi kurutmayan özelliği ile cilde bakım yapar. Bunun için, süt, bal ve tuzun kullanılması gerekiyor. Bir fincan tuz, yarım fincan bal ve bir litre süt ile hazırlanan karışım ile bütün vücut ovularak, mükemmel sonuca ulaşılabilir.
  • Birçok kişinin kurtulamadığı şikayetlerden olan selülitler için hazırlanacak olan karışımda anason, rezene ve biberiye kullanılmaktadır. Gebelik sonrası, hormon bozukluğu sonrası, doymuş yağ oranı fazlalığı gibi sebeplerden oluşan selülit problemi, bu malzemelerin 1 litre su içerisine bir tatlı kaşığı miktarda konulup kaynatılması ile azaltılabilmektedir. Kısık ateşte yaklaşık beş dakika kaynayan karışımın gün içerisinde limon ile tüketilmesi gerekmektedir.
  • Özellikle ergenlik çağında bulunan gençlerin çok fazla sıkıntı yaşadığı sivilceler, Zeytinyağı ve karnabahar ile temizlenebilmektedir. Karnabahar yapraklarında bulunan temizleyici özellik, cildi temizleyip yenilemektedir. 7 adet karnabahar yaprağını birkaç yemek kaşığı zeytinyağı ile çırpıcıdan geçirin. Problemli bölgeler üzerinde bu karışımı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Cildindeki pürüzlerden şikayeti olanlar, en doğal cilt bakımı ile bunun üstesinden gelebilirler. Bunun için her alanda kullanılabilen nane ve tuz çözüm önerilerinden olmaktadır. Yarım litre su içerisine konulan on adet nane yaprağı, dinlendirir ve içerisine tuz eklenir. Vücut bu su ile yıkanır. Nanenin rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi, vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olur.           

dogal-icerikli-cilt-bakim-urunleri

     Bitkisel Yöntemler Faydalı Mıdır?

                Bitkisel cilt bakım ürünleri, tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadır. Doğal ürünler sadece kişinin vücudunda alerji olacak durumlar olduğu zaman sıkıntı meydana getiriyor. Bunun dışında bitkisel maske veya kremlerin kesinlikle vücuda herhangi bir zararı bulunmuyor. Cilt bakım ürünleri, vücuda belli aralıklar ile uygulandığı zaman vücutta kesin sonuca varılabilir. Düzenli ve doğru ölçüler ile hazırlanan karışımlar, cilt bakımına yardımcı olarak, cildi besler. Bu yöntemi kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de kişinin kendi cilt yapısını iyi bilmesi gerektiğidir. Kuru ciltler, yağlı ciltler, normal ciltler ve ciltler üzerine uygulanacak formül iyi olarak analiz edilirse, durumun sonucu çok daha mükemmel olarak ortaya çıkacaktır. Cildin ihtiyacını karşılayacak tüm ürünler, doğallığı ile cildinizin dostu olmaya geliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.