Vipbakim

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Pek çok kadının hayali, daha düzgün bir vücut ile beraber, genç ve dinç görünümlü bir cilttir. Dinç görünümlü, sarkmamış, gözenekleri gevşememiş bir cildin hemen her zaman “harika” olduğunu söylemek rahatlıkla mümkün. Bunun yanında, bu tür bir cilde sahip olmanın ise gereklilikleri mevcut. Bu gerekliliklerin başında, doğal bir cilt bakımı geliyor. Cilt bakımı konusunda pek çok sayfa, internette yazılmış pek çok yazı, pek çok tarif mevcut ancak bunların çoğu işe yaramıyorlar. Peki, bu tür karışımların işe yaramamasının sebebi nedir? Acaba yalnızca ilgi çekmek için yapılan karışımlar mı yoksa ciltten cilde değişiklik mi gösteriyorlar?

Doğal cilt bakımı karışımları, genelde işe yaramayan ancak nadiren bazı ciltlerde işe yarayan karışımlar olarak bilinirler. Özellikle, güvenilir bir uzmandan ya da bilir kişiden alınmayan, internetten alınan ve yapılan tariflerse, çoğu zaman işe yaramazlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri elbette farklılık yaratmak amacı ile yepyeni karışımlar üreten ancak bu karışımların hiçbir işe yaramadığını söylemeyen web siteleridir. Bu sebepten ötürü, olabildiğince akla yatkın doğal cilt bakımı karışımlarından yararlanın.

Doğal cilt bakımı formülleri

Uzmanlara Danışın
Doğal bir cilt bakımı yaparken ya da yaptırırken, muhakkak bir uzmandan yardım almanız gerekiyor. Bir uzmanın yokluğunda, kendi kendinize yapacağınız evdeki cilt bakımları çoğu zaman geçersiz yahut yetersiz olabilirler. Elbette, bu yetersizliğin asıl olayı karışımın yahut aldığınız bitkisel ilacın cildinize uymaması olabilir. Hatta bu cilt uyumsuzluğu ileride cildinizde hasarlara, tahrişlere sebebiyet verebilir. Bu sebepten, doğal cilt bakımı konusunda oldukça dikkatli olmanızda ve karışımları, ilaçları, aldığınız markalı ürünleri kullanırken bir uzmana danışmanızda fayda var.

Güvenilir Markalar Kullanın
Güvenilir pek çok markanın doğal bakım ürünü mevcut. Cilt bakımı konusunda çerçilere yahut ne olduğu belirsiz kuruluşlara asla güvenmeyin. Özellikle günümüzde tele marketing türevinde satılan pek çok ürün, maalesef yetersiz ve gelişimleri sonuçsuz olan ürünlerdir. Bu ürünler yerine güvenilir markalardan, gerekirse bir miktar masraf yaparak organik cilt bakım ürünleri edinmenizde fayda vardır. Bu markalar, cildinize herhangi bir zarar vermemekle birlikte sadece uyumsuzluk yapma ihtimalleri bulunmaktadır.

Cildinizi Temiz Tutun
Doğal cilt bakımı meselesinin en önemli adımı, cildi olabildiğince temiz tutmaktan geçer. Cildinizi, özellikle yüzünüzü temiz tutmamanız, her gün makyaj yapmanız ancak temizlememeniz, makyajın uzun süre gözenekleri olabildiğince kapaması, gözeneklerinizin zamanla tıkanmasına ve hatta tamamı ile kapanmasına sebebiyet verebilir. Bu durum da zamanla tarafınıza siyah nokta yahut akne olarak bilinen türevlerdeki cilt komplikasyonları ile geri döner. Bunların önüne geçmek istiyorsanız, cildinizi temiz tutmalı ve her gün makyaj yapmak yerine en azından izin günlerinizde gözeneklerinizin hava alması adına yüzünüzü rahat bırakmalısınız. Her kadının hayali olan genç ve diri bir cildin anahtarı, kesinlikle temiz bırakılan bir ciltten geçmektedir.

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır

Tuz ve Nane İçeren Karışımlar
Özellikle tuz ve nane içeren karışımlar, cildiniz için biçilmiş kaftandır ve kısa sürede ferahlama sağlayabilirler. Eczanenizden, uzmanınızdan, cilt bakım mağazalarından pek çok tuz ve nane içeren karışım talep edebilir ve bunları evinizde sıkça bulundurup gözeneklerinizi rahatlatmak adına kullanabilirsiniz. Sık sık işiniz gereği makyaj yapan bir kadınsanız ve sık sık cildinizi kirli ve yıpranmış hissediyorsanız, nane ve tuz karışımı olan ürünler cildinizi dinlendirmeye bire bir olan harika ürünler olarak biliniyorlar.
Selülitli Ciltlere Doğal Rezene ile Son Verin
Selülitli bir cildiniz varsa ve bunu bir türlü durduramıyorsanız, yine doğal cilt bakım ürünü olarak rezene ve anason içerikli ürünler denenebilir. Yahut evde yapacağınız, uzman tavsiyesi dahilinde üretebileceğiniz karışımlar ile kısa sürede sonuç alınabilir. Rezene ve anason, sıkılaştırıcı ve gerdirici etkileri ile selülitli vücutları olabildiğince ortadan kaldırmaya yarayan iki doğal bitkidir ve kısa sürede etkin bir ilerleme sağlayabilirsiniz. Tatil aylarının yaklaştığı ve yavaş yavaş çıkıldığı şu günlerde, tatil öncesinde selülitsiz bir cildin hayalini her kadın kurabilir ancak her kadının başaramadığı aşikâr. Bu sebepten, sizler bu karışımı deneyerek kısa sürede bir sonuç elde edip edemeyeceğinizi görebilirsiniz.

Yüzünüzü Nemlendirin
Cildin en önemli kısımlarından bir tanesi olan yüzünüzün en güzel görünümlü hali, orta halde nemli hali olarak bilinir ve böyle bir ciltte ne akne, ne de siyah nokta gibi gereksiz detaylar çıkmaz. Bu tür bir yüze yahut cilde sahip olmak içinse, yüzünüzü sık sık nemlendirmeniz gerekebilir. Yüzünüz zaten nemliyse, buna dahil bir şeyleri uzmanınızdan edinebilirsiniz ancak yüzünüzün kuru olduğu dönemlerde, nemlendirici krem ürünleri etkili bir yol olarak bilinmektedir. Özellikle sık makyaj sonrasında kuruyan ciltleriniz için, cilt bakım suyu yahut nemlendirici krem ürünleri kullanarak, cildinize eski görünümünü kolay bir biçimde kazandırabilirsiniz.

Pozitif Olun
Doğal cilt bakımı’nın en önemli aşamalarından bir diğeri, pozitif olmak ve pozitif düşünmekten geçmektedir. Sürekli stres ve sıkıntı altında, gerek vücut, gerekse beyin yorulacak ve duygusal olarak çökme hallerinde de fiziksel bir çöküntü yaşayabilmeniz muhtemel olacaktır. Bu tür meselelerin önüne geçmek için binlerce makyaj taktiği bulmak yerine, olabildiğince pozitif davranmak, pozitif düşünmek, her zaman doğal cilt bakımının en önemli adımıdır. Özellikle kadınların vücutlarının erken çöküşünde yaşanabilen stres ve sıkıntı hallerini aşmak, her kadının dileğidir ve bu durumları yaşamayan pek çok kadının cildinin daha diri olduğu rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Dolayısıyla, pozitif olmak; doğal cilt bakımı safhasının ilk adımı olarak görülebilir.

Panik Yapmayın
Özellikle tatile gidecekleri vakit her kadının düşüncesi, erkenden kilo vermek, selülitlerinden arınmak ve daha güzel bir yüze sahip olmaktır. Bu tarz meselelerin zamanla olabileceğini ve kısa sürede hiçbir şekilde tamamıyla etki alamayacağınızı öncelikle anlamanız gerekiyor. Doğal cilt bakımı safhasında, verilen yönergeleri uygulamanız, cildinizi temiz tutmanız ve ürünleri doğru bir biçimde, size ve cildinize uygun almanız, bir süre sonra tarafınıza yansıyacak diri ve güzel bir cildin varlığına yol açabilecektir. Elbette kısa sürede küçük etkiler görülebilir ancak tamamıyla etkinin görülebildiği herhangi bir yol henüz keşfedilememiştir.

Cilt Testi Yaptırın
Gerek erkek, gerek kadınların ciltleri için kullandıkları ürünlerin cilt testi yaptırmadan kullanıldığını görebilmekte, duyabilmekteyiz. Özellikle Avrupa ve Amerika gibi batı ülkelerinde oldukça sıklıkla yapılan cilt testi, Türkiye’de henüz yaygınlaşmaya başlayan bir özellik olarak görülüyor. Cilt bakım ürünleri ve doğal cilt bakımı için elzem olan en önemli hareketlerden biri, cilt tipinizi öğrenmektir. Cilt tipini öğrenmek, daha doğru ürünlerin alımına ve elbette daha faydalı etkilere sebebiyet verir. Bunun yanında, doğru ürün kullanımına binaen sağlıklı bir cildin sahibi olmanız da cabasıdır. Bu ve bunun gibi özellikler hasebiyle, kısa süre içerisinde bir dizi test ile bitiveren cilt bakımınızı yaptırmanız, herkesin yararına olacaktır. Bir uzmanla çalışıyorsanız, zaten muhtemelen cilt testiniz yapılmıştır ancak bir uzman ile birlikte hareket etmiyorsanız, cilt testinizi yaptırdıktan hemen sonra cilt bakım ürünlerinizi buna binaen seçmek, sizin için oldukça faydalı bir hareket olacaktır. Böylece kısa sürede daha sağlıklı bir cildin kapıları sizin için açılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.