Vipbakim

Doğal yollarla cilt rengi nasıl açılır

Doğal yollarla cilt rengi nasıl açılır

Koyu cilt renginiz kalıtsal olabilir veya güneşin zararlı etkileri çevrenin zararlı koşulları yaşanan stresler bu tarz dış faktörler cildin rengini etkilemektedir.

Elinizde bulunan malzemelerle cilt rengini açmanın formülü ortaya çıkabilir.

Yoğurdun Etkisi

Yoğurdun içerisinde cildimiz için bir takım besin değerleri içerir ve yoğurdun içerisinde beyazlamaya yardımcı laktik asit vardır.

Cildinize nazikçe yoğurt sürebilirsiniz ve 5 dakika beklettikten sonra ılık suyun yardımıyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yatarken bir kez uygulamalısınız. Diğer cilt rengini açmanın formülü yine yoğurt ile yapılabilir.

Bir kaşık yoğurdu çay kaşığı bal ile karıştırılabilir hazırlanmış olan bu karışımı yüzünüze ve boyun kısmınıza uygulayabilirsiniz 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulama yapılır.

yogurt-Cilt-Maskesi

Limon

Bir limonun suyunu sıkınız ve pamuğun yardımıyla yüzünüze sürünüz yarım limonu direk olarak yüzünüze de sürebilirsiniz daha sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Nohut Unu

Biraz nohut ununu biraz su veya gül suyu sizin tercihinize kalmış böyle bir maske hazırlayabilirsiniz ve bunu elinize yüzünüze ve ayaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Maske kuruduğu zaman su ile durulayabilirsiniz.

aloe-vera-ile-cilt-rengi-acma

Aloe Vera Jel

Evinizde aloe vera bitkisi varsa bitkiden kesip jelini çıkarabilirsiniz bitkiniz yoksa dışarıdan jel alabilirsiniz. Çıkarmış olduğunuz jeli 40 dakika kadar yüzünüzde kalsın ve daha sonra durulayın. Bu uygulamayı haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Cilt rengini açmanın formülü olarak bu formülleri kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.