Vipbakim

Elmanın Cilde Faydaları

Elmanın Cilde Faydaları

Güzellik ve cilt bakımı için kullanılan envanterlerin birçoğu meyve veya sebzelerden oluşturulmaktadır. Elma, bu konuda en çok kullanılan ve en faydalı olan meyvelerdendir. Elmanın cilde faydaları yönündeki araştırmaya sıkça rastlamaktayız. İnsanların bu araştırmayı sıkça yapmasının nedeni elmanın harika etkisi ile cilt bakımında olumlu yönde fayda görmeyi sağlamaktır.

Elma gerek kabuğu ile gerekse içi ile cildimiz için en faydalı olan ürünlerden bir tanesidir. Elma ile birçok cilt maskesi hazırlama şansına da sahip olabiliriz. Bazı cilt maskeleri içeriğinde elma barındırmaktadır. Bu cilt maskelerini rahatlıkla kendiniz hazırlayabilirsiniz. Vitamin ve mineral bakımından en çok dolu olan meyvelerden olan elma ile güzellik ve cilt bakımınızda birbirinden faydalı tekniklerle karşılaşacaksınız.

Elma lifli yapısı ve bol suyu ile cildi nemlendirir. Cildin beyaz ve parlak bir görünüme ulaşılmasında da kullanılır. Cilt kanserinden korunmak içinde elmanın büyük faydası görülmüştür. Cildi yaşlanmaktan koruyan en önemli ürünlerden biride elmadır.

Cilt Temizliği İçin Elma Maskesi

Elma yenilerek tüketildiğinde birçok fayda sağladığı gibi güzellik ve cilt bakımı konusunda maskesi hazırlanarak da birçok fayda sağlayabilir. Elmanın cilde faydaları bu yüzden bitmez. Elma maskesi hazırlamak için 1 adet yumurta akı, 1 adet rendelenmiş elma ve suyu, 1 tatlı kaşığı krema gerekmektedir. Bu malzemeleri karıştırın ve temiz cilde maske olarak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin ve soğuk su ile durulayın. Bu maske ile cildinizi temizleyebilir ve sıkı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Elma Maskesi

4 adet taze ve sert kayısı, 1 adet sert ve sulu kırmızı elma, yarım çay bardağı su ile sağlıklı bir cilt için mükemmel bir yüz maskesi hazırlamak mümkün. Elmayı soyun ve çekirdeklerini çıkarın. Daha sonra çekirdeksiz kayısılar ile soyulmuş ve çekirdeksiz olan elmayı su ile birlikte bir kaba alın ve kısık ateşte 5 dakika kaynatın. Bu karışımı soğutun ve rondodan geçirin. Yüzünüze maske olarak uygulayacağınız bu karışımı 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Elmanın cilde faydaları araştırmanız sonucunda karşılaşacağınız bu yöntemi haftada bir kere tekrarlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.