Vipbakim

Işıldayan Bir Cilt İçin En İyi Yüz Temizleme Tonikleri

Işıldayan Bir Cilt İçin En İyi Yüz Temizleme Tonikleri

Yüz temizleme tonikleri ; Cilt temizliğinin cilt bakımında yapılması  ihtiyaç duyulan ilk adım bulunduğunu biliyoruz. Cildinizi nemlendirmeden ilkin yüzünüzde kalan son artıkları temizlemek ve gözeneklerinizin sıkı olması için tonikleri kullanmak koşul.

Kozmetik ve cilt uzmanları akneli ve yağlı ciltlerin tonik kullanmasının lüzumlu bulunduğunu söylüyor. Şu sebeple yağlı ciltlerde gözenekler daha açıktır. Yağlı ve akneli ciltlerde tonik seçerken birazcık alkollü olması tercih edilir. Tonik kullanımı kuru ciltlerde o kadar da lüzumlu değildir.

 

Alkol ve suyla olan tonikler cilt temizlemek için yağlı ciltlerin gereksinim duyan bakımdır. Aşağıda yazacağım tonikler gözenekleri sıkılaştırmak ve akneleri önlemek için kullanılması gerekenlerdir.

 

1 – Kiehl’s Ultra Facial Yağsız Tonik

Ciltte olan fazla yağı alır ve gözle görülür bir halde yağı azaltmaya destek sağlar. Cildin PH dengesini koruyor ve cildinizi kurutmadan temizliyor. Duyarlı ciltler içinde fazlaca uygun bir ürün.

 

2 – Diadermine Essentials Yatıştırıcı Tonik

Cildi kırılgan bir halde temizliyor ve nemlendiriyor. İçeriğinde dermo-lipid aktivatör içeriyor. Bilhassa kuru ve kırılgan ciltler için fazlaca uygun bir tonik.

 

3 – L’occtane Melek Otu Tonik

Bu tonik melek otu ve esansiyel yağı içeriyor alkol içerinde bulunmuyor. Cildi kirlerden arındırmaya, tazelemeye ve cildi nemlendirmede kullanılıyor.

 

4 – Clinigue Arındırıcı Tonik

Salisilik asit ve Acetly Glucasamine ihtiva ettiği için fazlaca kuru ve kuru ciltler için kullanışlı bir tonik. Hücre yenilenmesine destek olduğundan ölü hücreleri de arındırıyor.

 

5 – Yves Rocher Tonik

Yüzdeki bitkinlik izlerinin silinmesinde ve cildi toksinlerden arındırmada etkili bir toniktir. Beyaz çay, yeşil çay ve Madagaskar çayı özleri bulunduruyor.

 

6 – Babor Rose Tonik

Tazeleyici ve yatıştırıcı yüz toniği olan Babor soyma ve temizleme özelliği içeriyor. Bununla birlikte cildi rahatlatıp sakinleştiriyor. İçeriğinde parfüm ve alkol içermiyor gül suyu barındırıyor.

Etiketler: