Vipbakim

Erkekler için cilt bakım önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri

Kadınlar gibi, erkeklerin cildi de canlı kalmak için doğru bakıma ihtiyaç duyar. Uzmanlara göre yaş farketmeksizin cilt bakımı bir yaşam stili haline gelmelidir, elbette yaş aralıklarına göre bakımın tekniği de değiştirilmelidir.

Dermatolog Indu Ballani’ye göre erkeklerde cilt bakımının nasıl olması gerektiğini sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

* 20’li yaşlarda cilt bakımı;

20’li yaşlarda cilt yapı olarak daha yağlıdır ve akne gibi problemlerin yaşanması daha muhtemeldir. Erkekler genellikle yüz bakımları ve güzellik tarifleri ile pek de ilgili olmadıklarından, bu dönemlerde sadece cildi yağlardan arındıracak ve canlandıracaklar ürünler kullanmaları yeterli olacaktır.

Özellikle akne problemi yaşandığından, satın alınan ürünlerin içeriklerine dikkat edilmesi gerekir. Bu dönemde her ne kadar cilt genç ve gelişim halinde olsa da temizleme, arındırma, nemlendirme ve güneşe karşı korunma gibi temel bakımlar cildi sağlıklı tutmak için yeterli olacaktır.

* 30’lu yaşlarda cilt bakımı;

Kadınlara oranla, erkekler daha fazla güneş ışığına maruz kalırlar. Bu dönemde ek olarak ciltte sarkmalar baş göstermeye başlamıştır. Sadece dış faktörler yüzünden değil aynı zamanda bu yaşlarda ciltte daha incelmiştir. O yüzden yaşlanma karşıtı krem kullanımı için doğru zaman gelmiştir denebilir.

* 40’lı yaşlar ve üstü için cilt bakımı;

Yaşımız ilerledikçe, cildimiz kendini yenileme özelliğini kaybeder ve daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Düzenli olarak nemlendirici kullanmanın yanı sıra, yaşlanma karşıtı krem kullanmak da kaçınılmaz hale gelir. Erkekler bu dönemde medikal bakımlar yardımı ile de cilt yaşlanma problemine çözüm bulabilirler. Göz altında oluşan morluklar ve sarkmalara karşı yenileyici göz altı kremleri kullanmanın utanılacak bir yanı yoktur, tam tersine bir gereklilik haline gelmiştir denebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.