Vipbakim

Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım dediğimiz zaman aslında sadece kadınlar üzerinde etkisi olduğunu düşünüyoruz. Ama yanılıyoruz ve bunun farkına sonradan varıyoruz. Bakım sadece kadınlar için süregelen bir durum değildir, özellikle de son zamanlarda bakımın erkekler üzerinde ki etkisi hepimizi şaşırtmaktadır. Bir erkek her zaman bakımlı bir kadın istiyorsa o halde kendisinin de bakımlı olması gerekecektir en azından kendisine de dikkat edecektir. Erkeklerin bakıma en ihtiyacı olduğu zaman; şüphesiz ki sakal tıraşı olduğu zamanlardır. O zaman hem bakım yaparlar hem de tıraş olurlar. Ama rutin olarak yapılması gereken bakımlarda vardır. O halde bakalım erkekler için cilt bakımı nasıl yapılmalıdır.

erkek-cilt-bakimi-oneriler

Her erkeğin daha sağlıklı bir cilde kavuşması için yapması gereken bakımlar vardır. Erkekler tıraş oldukları için ciltleri tahriş olmaya oldukça müsaittir, bu bakımdan dolayı da muhakkak ciltlerine uygun bir nemlendirici kullanmaları gerekecektir. Eğer yağlı bir cildiniz var ise; buna uygun olarak bir nemlendirici seçmeniz doğru olacaktır ki tahriş olan cildiniz sağlıklı bir görüntüye ulaşsın.

YÜZ YIKAMANIN ÖNEMİ

Yüzünüzü yıkamak oldukça önemlidir. Gözenekler dışarı ekenlerden dolayı çabuk tıkanabilir ve bu da bazı aknelerin oluşumuna sebep olur. Bunu önlemek için her sabah ve akşam düzenli olarak cildinizi yıkamanızı gerektirir. Ama yüzünüzü yıkarken unutmamanız gereken bir detay vardır. Kesinlikle sıcak su ile yüzünüzü yıkamamalısınız. Tıraş olunduğu zaman yeterince tahriş olan su sıcak su ile bir kez daha tahriş olacaktır ve bu da sağlıklı sonuçlar doğurmayacaktır. Soğuk su ile yıkayarak pamuklu bir havlu ile yüzünüzü durulamalısınız.

erkeklerde-bakimli-olmanin-yollari

CİLT TEMİZLİĞİ

Eğer cildinize uygun bir nemlendirici veya güneş kremi kullandıysanız yatmadan önce muhakkak cilt temizliği yapmalısınız. Baktığımız zaman kadınlarda makyajını temizlemeden yatıyor çoğu zaman aslına büyük yanlış var. Gözenekler tıkanıyor ve erken yaşlanmaya sebep oluyor ve bu durum ne yazık ki erkekler içinde aynı sonucu doğuruyor. Peeling erkeklerde de önemlidir. Ama ayda bir yapmanız sizler için yeterli bir miktar olacaktır.

erkekler-icin-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Cildiniz istemediğiniz kadar kuru ise; doğal nemlendiricilere başvurabilirsiniz. Gerek argan yağı gerek ise de zeytinyağı doğal ve sağlıklı bir cilt için en iyi nemlendirici özelliliğini gösterir. Ucuza kaçarken kaliteyi de göz ardı ediyoruz. Eğer sinek kaydı denilen tıraş biçimini kullanıyorsanız; cilt çabuk tahriş olabilir. Bunun olmaması için; kaliteli tıraş bıçakları kullanın. Tıraş makineleri cildi maalesef pul pul dökebilir, bunun olmasını engellemek adına ilk önce cildinizi nemlendirin daha sonra tıraş olun. Ama yine de ustura ile tıraş olmak en iyi ve en sağlıklı yöntemlerinden biridir. Son olarak kaş bakımı kadınlar kadar olmasa da; erkeklerde de önemlidir. Belirli kimi yerlerini almanız, kaşlarınızın daha güzel gözükmesini sağlayacaktır. Bu bakımdan dolayı bir kuaförde, size uygun stilde kaşlarınızı aldırmalısınız. İsterseniz sadece ortasını da alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.