Vipbakim

Ev Yapımı Akne karşıtı Sprey Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Akne karşıtı Sprey Nasıl Yapılır?

Akne problemi olan kişiler, ev yapımı akne karşıtı sprey ya da krem gibi ürünleri kullanmak yerine bir uzmana giderek uygun tedaviye başlamalıdır. Akne karşıtı bir sprey yoktur. Sadece termal su ve mineralli su (soda) sprey şişelerine doldurularak yüze sıkılır. Bu da akneleri kesin olarak gidermez.

Bazı kişiler limonlu su kullanarak akne ataklarını kontrol altına almaya çalışır. Ama bu durumun da etkisi yoktur. Yani tedavi için salisilik asit içeren sabun ya da temizleme losyonu kullanarak işe başlayabilirsiniz. Akne tedavisinde öncelik, cildin iyice temizlenmesidir.

Akne Tedavisi Bakım Rutini

  • Yüze uygun bir sabun, jel ya da arındırıcı köpük kullanılarak her sabah ve akşam yüzün yıkanması,
  • Yüzün kurumaması için nemlendirilmesi,
  • Güneşe karşı koruyucu bakım yapılması,
  • Haftada bir kez maske yapılması,
  • Cilt yenileyici peeling uygulaması.

Bu aşamaları sivilceniz olsun olmasın sürekli yapmalısınız. Cilt bakımında kullanacağınız ürünleri seçmekte zorlanıyorsanız dermatoloğunuza danışabilir, eczanelerden ürünleri inceleyebilirsiniz. Akne tedavisi söz konusu olduğunda cildin mükemmel biçimde bakımının sağlanması gerektiği unutulmamalı, cilt bakımı ömür boyu devam etmelidir.

Cilt Yenileyici Maske ve Pellingler

Genelde meyve özlerinden yapılan cilt soyucu maskeler, cildin üst tabakasının onarılmasını sağlar. Böylece ölü deri ortadan kalkar ve cilt daha doğal bir güzelliğe ulaşır. Cilde haftada bir iki kere uygulanan bu ürünler kullanılırken onarıcı bakım kremi Bepanthol tarzı ürünler de ihmal edilmemelidir. Genelde kış aylarında kullanılması uygun olan akne soyucu ürünlerle cildinizin her zaman sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Akneli cilt bakımı uzman desteği ile başarılı biçimde yapılabilir.

TCA Peeling

Bir dönem internette çeşitli asidik oranlarla satışa çıkan TCA peeling ile akne tedavisi bilinçsiz yapıldığında ciddi cilt sorunlarına neden olmaktadır. Yüzü yakan ve derinin yenilenmesini sağlayan bu ürünler, bilinçsiz biçimde kullanılmaları durumunda ciltte daha zarar verici etkiler yaratmaktadır. Bu yüzden cilt bakımında tercih edilen bu tarz profesyonel kullanım gerektiren ürünlerin kullanılmadan önce uzmanlardan bilgi alınması ve uzman dermatologlar tarafından uygulanması gerektiğini bilmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.