Vipbakim

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

Cildinize bakım yapmak için özellikle ev yapımı bitkisel cilt maskeleri konusunda tercih edebileceğiniz cilt yapınıza uygun pek çok farklı maske seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle her cilde uygun bakım veya nemlendirmek amaçlı tercih edilebilecek doğal maske seçenekleri arasından tercihler yapılabilir. Yapılacak olan uygulamaların düzenli şekilde yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır.

Bal Maskesi

Daha sıkı ve yumuşak bir cilde sahip olmak istediğinizde tercih edebileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır. Kolay uygulanabilir olması isteyen herkesin rahatlıkla uygulayabileceği maskelerden biri olmasını sağlamaktadır. Uygulama için yüzünüzün tamamını bal ile kaplamanız yeterli olacaktır. Sonrasında 15 dakika bekleterek soğuk suyla durulamanız işlemin tamamlanmasını sağlar. Daha sıkı ve yumuşak birine sahip olmanız açısından etkilidir.

Yulaf Maskesi

Cilt bakımına doğal bir şekilde yapmak istediğinizde özellikle tercih edeceğiniz maskeler arasında yulaf maskesi cildinizde yumuşaklık etkisi vermektedir. Uygulama için yarım fincan yulaf iyice ezilerek hazırlanır. Daha sonrasında üzerine yarım çay kaşığı bal ve iki çorba kaşığı süt eklenir. Karışıma iki damla sardunya çiçeği yağı ve papatya yağı eklenir. Hazırlanan karışım homojen hale gelene kadar karıştırılır. Parmağınızın ucuyla dairesel hareketler yaparak yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır.15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulama işlemi yapılabilir. Maske cildinizin daha yumuşak olmasını sağlamaktadır.

Doğal Nemlendirici Maskeler  

Salatalık Maskesi

Doğal bir şekilde cildinizi nemlendirmek istediğinizde tercih edebileceğiniz doğal nemlendirici maskeler bulunmaktadır.  Düzenli olarak kullandığınız salatalığın pek çok farklı şaşırtıcı özelliği bulunmaktadır. Özellikle cilt üzerinde oluşturmuş olduğu olumlu durumlar git bakımı konusunda tercih edilmesini sağlamaktadır. Cildinizin nemlendirmek amacıyla kullanabileceğiniz salatalık maskesi hem kolay hazırlanabilir hem de istediğiniz her durumda her cilt tipine uygulanabilir.

Meyve Maskelere

Özellikle evde yemiş olduğunuz meyvelerden uygulama yaparak cildinizin beslenmesini ve bakımını yapabilirsiniz. Çoğu zaman yediğiniz meyvelerin kabuklarını cildinize uygulamanız uygun maliyetle cilt bakımınız yapmanıza yardımcı olur. Soyulmuş muzu ezerek uygulayacağınız masaj ile yüzünüzü ve boynunuzu nemlendirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir yan etki olmadan dilediğiniz her durumda rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.