Vipbakim

Evde doğal ve pratik yöntemlerle cilt bakımı nasıl yapılır?

Evde doğal ve pratik yöntemlerle cilt bakımı nasıl yapılır?

Bakımlı olmak isteyen her kadın tepeden tırnağa tüm vücuduna büyük önem göstermektedir. Ancak bakım denilince ilk akla ve fazla özen gösterilen yine cilt bakımıdır. Hassas ve titiz işlemler gerektiren cilt bakımı, güzellik salonlarına gitmeden evde de zahmetsizce ve titizlikle yapılabilir. Evde cilt bakımı yapabilmek için, gerekli temizlik malzemelerinin elinizin altında olması yeterlidir. Tabi bir de cildinizin yapını mutlaka biliyor olmanız gerekmektedir.

evde-cilt-bakimi

Cilt Yapınızı Tanıyın

Cildinizin nem durumu, gözenek yapısı, yağ oranı gibi etkenlerden yola çıkarak cildinizin kuru, yağlı, normal veya karma bir cilt olup olmadığına karar verin. Eğer cilt sorunlarınız varsa bununla ilgili olarak da bilgi edinin ki akne sorunu, sivilce sorunu, leke sorunu gibi durumlar için cilt bakımı sırasında ekstra işlemler yapmanız gerekebilir.

evde-cilt-bakimi-tarifleri

Evde Cilt Bakımı Yapmanın Pratik Yolları

Evde cilt bakımı için cilt yapınıza karar verdikten sonra yapılması gereken ilk şey cildin temizliğidir. Cildinizi temiz ve nemli tutabilmek için sıkça yıkayınız ve bunun için temizleme sütü, tonik, jel gibi ürünler kullanmanız yerinde olacaktır. Sabun kullanacaksanız nemlendirici özellikte doğal sabunları tercih etmelisiniz. Daha sonra tonikleme yaparak cildinizi gözeneklerden arındırmalısınız ve bunun için gül suyu gibi doğal ürünler kullanarak cildinizle dost kalın. Gül suyunu pamuğa döküp 8-10 dakika masaj yaparak cildinizi dinlendiren. Son olarak da cilt yapınıza uygun olarak belirlediğiniz bir nemlendirici ile cildinize yine hafif masajlar yapın.
evde-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Cildiniz için evde cilt bakımı yaparak da onu şımartabilir ve istediğiniz bakıma kavuşabilirsiniz. Bu konuda size en çok yardımcı olacak şey de cildinizi tanımanız olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.