Vipbakim

Evde Güzellik Sırları

Evde Güzellik Sırları

Güzel kalmak için genellikle çok para harcanılacağı, satın alınana kozmetik ürünleri ile bunun mümkün olacağı düşünülür. Oysaki evde doğal yollarla da son derece güzel ve bakımlı olmak mümkündür. Bunun için özellikle internet dünyasında çeşitli pek çok maskeler ve kürler bulunmaktadır.

Bunlar içerisinden cilt tipine ve ihtiyaca yönelik en uygun tarif belirlenerek rahatlıkla uygulanabilir. Üstelik kullanılacak olan malzemelerin büyük çoğunluğu günlük hayatta evlerde rahatlıkla ulaşılabilecek besinlerdir. Bunun için ekstra herhangi bir maliyete gerek yoktur. Önemli olan nokta hangi besinin neye iyi geldiği bilmek ve ona göre uygulamaktır. Böylelikle istenilen sonuçlar daha kısa süre içerisinde elde edilir.

Saçları Parlak Göstermenin Sırrı

Genellikle birçok kişi saçlarındaki parlaklığın bir süre sonra kaybolduğundan şikayet eder. Bunun için evde güzellik sırları incelenir ve bunlar içerisinde saçlar için uygulanan öneriler dikkate alınır.

Saçları parlak göstermek için kullanılacak en etkili malzemeler yumurta ve zeytinyağıdır. Bunun içi bir tane yumurtanın sarısı bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir kahve fincanı ılık su ile karıştırılır. Hazırlanan bu karışım nemli olan saç diplerine ve uçlarına kadar uygulanır. Saçın bu karışımı iyice nüfuz etmesi beklenir.

Bunun için ortalama on dakika yeterli olmaktadır. Sürenini bitiminden itibaren saçlar saç tipine uygun bir şampuan ile dikkatli biçimde yıkanır. Kuruyunca gözle görünür ve rahat hissedilebilir bir sonuç elde edilir.

Evde Uygulanan Güzellik Sırları

Güzellik sırları içerisinde en çok talep gören cilt güzelliği ile ilgili olanlardır. Bunlar için piyasada pek çok cilt maskesi bulunur. Bunlardan genellikle doğal ürünler ile hazırlanmış olanlar tercih edilir. Kozmetik içerikli ürünlerde yan etki durumu söz konusu olduğundan dolayı genellikle pek fazla tercih edilmemektedir.

Cilt bakımı için doğal malzemelerin başında bal gelmektedir. Bir yemek kaşığı bal içerisine birkaç damla limon suyu ilave edilerek iyice karıştırılır. Elde edilen bu karışım cilde ince bir tabaka halinde sürülür ve bir müddet bekletilir. Sürenin sonunda cilt iyice yıkanır. Sonuçta daha yumuşak ve rahat bir yüz ortaya çıkmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.