Vipbakim

Genç bayanlar için güzellik tüyoları

Genç bayanlar için güzellik tüyoları

Genç bayanlar için yeni bir okul sezonu hep heyecan verici olmuştur. Özellikle de okulda ilk senenizse bu heyecanlı dönemde alabildiğine güzel görünmek istersiniz.

Fakat öğrenci olmanın da verdiği maddi kısıtlardan dolayı makyaj malzemelerine çok da para harcayamayacak olmanız da bu hedefin önündeki en büyük engeldir. Size kolay yollardan muhteşem bir görüntüye nasıl sahip olacağınızı açıklıyoruz…

Kozmetik tüyoları

Bir kaç eşsiz yöntem ile makyaj malzemelerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Maskaranız azalıyorsa, içine bir kaç damla gözyaşı damlatarak daha uzun süre gitmesini sağlayabilirsiniz. Bir diğer tüyo ise allık gibi hem dudakta hem yanakta kullanılabilen ikisi bir arada ürünler alarak verimli bir kullanım sağlamanız olacak.

Makyaj malzemelerinizi oda arkadaşınızla ortaklaşa kullanın

Yurtta veya öğrenci evinde kalıyorsanız ve oda arkadaşınız da makyaja meraklıysa, her gün kullanmadığınız makyaj malzemelerinizi ortak alabilirsiniz. Mesela, biriniz bronzlaştırıcı biriniz altın renklerde göz farı alırsanız bu iki ürünü beraber kullanabilirsiniz.

Sadece temel malzemeleri alın

Makyaj yapmak için olabilecek bütün malzemelere ihtiyacınız yok. Mesela, primer veya makyaj sabitleyiciniz olmasa da olur. Ruj, eyeliner, fondöten, allık gibi temel malzemeleri alırsanız ciddi miktarda para cebinizde kalacaktır.

Parafin + parfüm = daha kalıcı koku

Pahalı parfümünüzü günde birkaç kez sıkmanıza gerek yok. Eğer kokunuz çok kalıcı değilse, bir miktar parafin’i bileklerinize sürdükten sonra parfümü sıkarsanız, koku daha uzun süre cildinizde kalacaktır.

Uykulu gözler için beyaz eyeliner

Çok ders çalışan ya da sabahlara kadar takılan bir öğrenci olmanız farketmez. Her iki durumda da gözlerinizden uyku akacak, bu da çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Buna karşı koymak için göz kenarlarınıza beyaz veya renksiz ince kalem sürerek daha parlak gözlere sahip olabilirsiniz!

Talk pudrası sizin kuru şampuanınız olabilir

Sabahın erken saatlerindeki derslere duş almadan gitmek zorunda kalırsınız. Saçlarınızı yıkayamadığınız günlerde bir miktar bebek pudrasını fırçanıza dökün ve saçlarınızı tarayın. Saçınızdaki değişimi anında farkedeceksiniz.

Aşırı makyajdan kaçının

Yaşınız itibariyle cilt dokunuz genç ve canlı olduğundan her makyajda yüzünüzü kat kat boyamak zorunda değilsiniz. Okul bir iş yeri gibi göze batmanız gereken bir yer değil. Sadece güçlü yanlarınızı ortaya çıkarmanız yeterli olacaktır. Bu yüzden de makyajınızı hafif yapmalı ve her gün temizleyerek cildinizin nefes almasına izin vermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.