Vipbakim

Göz Altı Ve Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Çok Etkili Bitkisel Yağlar

Göz Altı Ve Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Çok Etkili Bitkisel Yağlar

Göz çevresi mimik ve güneşin etkileri ile birlikte; kırışmaya başlar. Bu kırışıklıklar 20 yaşından itibaren görülür. Çok gülen ve çok güneş altında duran bayanlar tehlike altındadırlar. Göz Çevresi Kırışıklıkları için aşağıdaki bitkisel yağlar uygulanabilir.

 

Göz çevresi için; her bitkisel yağ uygun değildir. Bazı yağlar göz çevresinin kırışıklığını tam olarak düzeltmez. Fakat çizgilerin daha fazla ilerlemesini durdurur. Göz çevresine kullanılan ve faydası bilinen yağlardan biri; buğday yağıdır. Buğday yağının yapısı çok incedir. İnce olmakla birlikte çizgileri azaltıcı ve yavaşlatıcı etkisi vardır. Her gece yatarken göz çevrenize birkaç damla buğday yağı ile masaj yaparsanız; ertesi gün daha duru bir göz çevresi ile uyanırsınız.

 

Göz kırışıklıkları için Kayısı çekirdeği yağı; göz çevresinin kırışıklıklarını azaltır. İçinde bol miktarda A vitamini bulunduğu için; kırışıklıklara ve cilde olumlu yönde etkileri vardır. Kayısı çekirdeği yağı ve kayısı yağı birbirine karıştırılmamalıdır. Kayısı yağı cilt üzerindeki lekelere uygulanırken; kayısı çekirdeği yağı göz çevresine uygulanır.

 

Göz çevresine iyi gelen yağlardan olan Avokado yağı; az ve düzenli kullanımda göz çevresini gençleştirir. Bitkisel yağlar gereğinden fazla kullanılmamalıdır. Fazlası göz çevresinde bezeye ve şişliklere neden olabilir. Göz çevresi hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden hırpalanmamalı ve bakımı doğru yapılmalıdır.

 

Göz kenarlarındaki çizgiler belli bir yaştan sonra artmaya başlar. Bu durum bayanlar için korkutucu olsa da bitkisel yağlar ile bu durumu hafifletebilirsiniz. Zeytinyağının da göz çevresine olumlu etkileri vardır. Zeytinyağı çok iyi bir kırışıklık açıcıdır. Yağ içerdiği için; göz çevresine çok iyi gelir. Kırışıklıkların nedeni; kuruluktur. Hiçbir nemli ciltte kırışıklık oluşmaz. Yağlı ciltlerin daha geç kırıştığını buna örnek gösterebiliriz. Zeytinyağını parmak uçlarınıza alarak; göz çevresine uygulayabilirsiniz. Birkaç damla zeytinyağı sağlıklı bir göz çevresi için yeterlidir.

 

Göz Kırışıklıkları için badem yağı; Badem yağının da ciltteki kırışıkları yumuşattığı bilinir. Badem yağını uygulamak isteyen bayanlar; aynı şekilde az miktarlarda kullanarak sonuç alabilirler. Düzenli bakım ile birlikte; kırışıklıklarınızın git gide azaldığını görebilirsiniz. Bunların dışındaki bitkisel yağlar göz çevresine uygulanmaz. Yüzünüzde değişik tepkimelere neden olabilecek yağların etkileri, derinlemesine araştırılarak kullanılmalıdır.

 

Bayanlar çok çabuk ve acele olarak güzelleşmek isteyebilirler. Bu yüzden botox gibi maddelere yönelirler. Unutulmamalıdır ki; botox maddesinin içinde; zararlı yapılar vardır. Cilde bu maddelere boğmak, uzun vadede zararlıdır. 20li yaşlarda yapılan botox uygulamaları, 40lı yaşlarda etki etmemeye başlar. Botox işlemine hiç kimse karşı değildir. Fakat uygulanacak zaman iyi seçilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.