Vipbakim

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Tonik Tarifleri

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Tonik Tarifleri

Havası kirli ve özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların en çok karşılaştıkları cilt sorunu gözeneklerin sürekli dolması sorunudur. Bunun için binlerce insan gözenek sıklaştırıcı tonikler araştırması yapmakta ve bu araştırma sonucunda kendilerini kurtarabilecek bir çözüm aramaktadır. Gözeneklerin dolu olması ciddi bir cilt problemidir ve bundan kurtulmak için bazı yöntemler mevcuttur.

Gözeneklerin dolmasının en büyük sebebi hava kirliliğidir. Bunun için büyük şehirde yaşayan insanlar şanssızdır. Bu durumun önüne geçmek için bol bol denize girmeli, doğal beslenmeli ve güneşlenmek gerekmektedir. Bu imkanı olmayanlar için ise bazı yöntemler söz konusudur.

Elma Sirkesi İle Gözenek Sıklaştırma

Elma sirkesi bilindiği üzere birçok derde devadır. Güzellik ve cilt bakımı konusunda da elma sirkesinden olabildiğince faydalanılmaktadır. Birçok yüz maskesi yönteminde elma sirkesi kullanılmaktadır. Gözeneklerden kurtulmak içinde elma sirkesinden faydalanabilirsiniz. Bunun için yüzünüzü öncelikle gül suyu ile güzelce temizleyin. Daha sonra ıslak bir pamuğa damlatacağınız 1 veya 2 damla elma sirkesini bu şekilde vücudunuza uygulayın. Gözeneklerden kısa zamanda kurtulacağınızı göreceksiniz.

Maden Suyu İle Hazırlanan Tonik Tarifi

Gözeneklerden kolaylıkla kurtulabilmek için hazırlayacağınız gözenek sıklaştırıcı tonikler arasında bulunan bu tarif ile kolay bir şekilde gözeneklerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu karışım için 1 şişe maden suyu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı gül suyu gerekmektedir. Bu malzemeleri iyice karıştırın ve bir kaba koyun. Biraz dinlendirdikten sonra istenilen kıvama gelen bu karışımı her akşam cildinize sürün. Siyah noktalardan tamamen kurtulacağınızı göreceksiniz.

Kil Maskesi İle Hazırlanan Tonik Tarifi

Bu tarif için ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yarım çay bardağı kil, bir çay kaşığı taze limon suyu, 1 tatlı kaşığı lavanta yağı ve akışkan kıvama getirecek kadar maden suyu bulunmaktadır. Maden suyu hariç malzemeleri karıştırın. Krem haline gelen bu karışımı maden suyu ile akışkan hale gelene kadar yavaş yavaş karıştırın. Karışımı göz ve çevresi hariç yüzünüze uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Gözenek sıklaştırıcı tonikler arasında bulunan bu tarifi 15 günde bir uygulayarak cildinizi gözeneklerden uzak tutabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.