Vipbakim

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül yapraklarının iyileştirici etkisinden yola çıkılarak hazırlanan gül suyunun, cilde faydaları; cildi temizleme, gözenekleri küçültme ,cilde parlaklık verme diye devam ediyor.

Gül yapraklarıyla hazırlanan karışımların cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Gül suyu ciltte meydana gelen lekelerin görünümünü azaltır. Gül suyu ile cildini temizleyen kişilerde leke renginde açılma görülür.
 2. Gül suyu kayısı yağı ile birlikte kullanıldığında cildi dışarıdan gelecek zararlara karşı korur.
 3. Cilt kırışıklıklarının engellenmesi için gül suyu kullanılır. Düzenli kullanıldığında ciltteki kırışıklıkların kaybolduğunu görebilirsiniz.
 4. Cildiniz kuru ise gül suyu cildinizde yer alan sivilceleri giderir. Yağlı cilde sahip olanlar için gül suyu tavsiye edilmez.
 5. Gül suyunun ciltte yer alan açık gözenekleri sıkılaştırma etkisi vardır. Gül suyu gözeneklere bakım yaparak kapanmalarını sağlar. Siyah nokta oluşumunun da önüne geçer. Kısacası doğal tonik olarak kullanılabilir.
 6. Cildinizde rutin bir temizlik yapmak istiyorsanız gül suyundan faydalanabilirsiniz. Pamuk üzerine gül suyu damlatarak cildinizi silin ve derinlemesine temizleyin.
 7. Gül suyunun gözaltı problemlerine de çare olduğu bilinmektedir. Buna göre gözaltı morluğu, yağ bezeleri ve torbalanmalara karşı gül suyu doğal bir çözüm sunmaktadır.
 8. Cildinizi kremlerle yormak istemiyorsanız gül suyunu nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz.
 9. Kuru ciltler için harika bir nemlendirici olan gül suyu cildinizin pullanmasını engeller.

Gül Suyu Cilt için Nasıl Kullanılır?

 1. Gül suyunu pağuma dökerek cildinizi temizleyebilirsiz. Bu aynı zamanda kırışık oluşumunuda azaltır
 2. 4-5 damla kayısı yağı ve 4-5 damla gül suyu karıştırılıp hazırlanan karışım pamukla cilde sürülüp 10 dakika bekletildiğinde cilt tabasını iyileştirerek dışarıya karşı koruma sağlar.
 3. Gül suyunu 2 bardak su içerisine 2 çay kaşığı ekleyerke bu su ile cildinizi hergün yıkarsanız kısa sürede cildiniz daha canlı ve temiz olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.