Vipbakim

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? 5 Etkili Öneri!

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? 5 Etkili Öneri!

Yaz tatili sonrası cildinizde hala yanmalar hissediyorsanız aşağıda sizlerle paylaşacağımız 5 yöntem size harika gelecek.

Cilt uzmanlarına göre ne kadar çok krem sürseniz de cildiniz güneşe çok fazla maruz kaldığından, düzenli olarak güneşten koruyucu krem ve nemlendirici kullanmanın iyileşme sürecini hızlandırdığını ve kızarmış ve yanmış cildi ferahlattığını belirtiyorlar.

Uzman doktor ve Mount Sinai Hastanesi güzellik ve klinik araştırmalar hastanesi direktörü Joshua Zeichner’e göre, ciltte en ufak bir kızarıklık farkettiğinizde ibuprofen veya aspirin alarak, ciltteki yanma ve kırmızılıklara karşı daha hızlı harekete geçilmiş ve daha az acılı bir iyileşme süreci başlatılmış olacaktır.

Ayrıca uzmanlar havuz sonrası duş almanın ve soğuk su ile vücudu durulamanın da cildi ferahlatacağını ve klor veya tuzun ciltten atılarak daha az tahrişin yaşanacağını ekliyorlar.

Aloe, gliserin ve hiyaluronik asit içeren nemlendiricilerin tercih edilmesi gerektiği de önemli uyarılardan bir diğeri olarak göze çarpıyor.

Cilt uzmanları aynı zamanda, süt ile beraber yumurta akı veya yeşil çayla yapılacak bakımların da hem protein sayesinde cildi onaracağını hem de yeşil çay sayesinde cildin yanmalardan hızlı kurtulacağının altını çiziyorlar.

Son olarak, çok fazla su içerek ve karpuz, kavun, üzüm gibi su içeriği fazla meyveleri bolca tüketerek de güneşin cildinizden alıp götürdüğü nemi geri kazanabileceğinizi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.