Vipbakim

Günlük Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

Günlük Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

Günlük rutinlerimiz, hayatımızın en önemli kısımlarını kapsamaktadır. Her ne kadar çoğu zaman için günlük rutin yaptığımız durumları aksatıyor olsak bile; bir süreden sonra alışkanlık haline getirmek çok daha önemli ve etkili olacaktır.

Özellikle de konu kişisel bakımı ele alıyorsa; muhakkak dikkat etmemiz gerekmektedir. Kadın veya erkek fark etmeksizin, günlük bakımı ele almalıyız ve günlük bakımımızı kusursuz bir şekilde tamamlamalıyız ama ne yazık ki yanlış bakımlar yaparak, yapılan bakımdan da kendimizi soğuttuğumuz zamanlar aşikar. O halde günlük cilt bakımı tavsiyeleri için bir kaç öneride bulunalım.

Günlük Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

  • Cilt bakımı için herkesin kendine uygun olan ürünü kullanması gerekmektedir. Özellikle de yağlı ciltler için, kuru ciltlere uygun olan ürünü kullanmak cildinizin tahriş olmasına neden olacak ve belki de geri dönülmesi çok zor durumlar yaratacaktır. Bu bakımdan dolayı sizlerde kendi cildinizin yapısını bilmeli ve ona göre bir bakım yöntemi geliştirmelisiniz.

 

  • Cildinizin her yerinin aynı olmasını beklemek, pek de doğru olan bir davranış olmayacaktır. Eğer böyle olsaydı her bölgenize aynı ürünleri uygulamak zorunda kalırdınız. Özellikle de göz çevreniz ve dudaklarınız yüzünüzde bulunan en hassas noktaları oluşturmaktadır ve bu bakımdan dolayı sizlerde o bölgelere gereken özeni göstermeli ve hassas davranmalısınız.

 

  • Cildiniz sizin en değerli bölgenizdir, bunu bilerek bakım yapmalısınız. Mesela; makyaj temizlerken, ıslak mendille veya sert havlularda makyajdan kurtulmaya çalışmayan. Bu gibi durumlarda cildiniz çok daha fazla tahriş olacaktır. Bunun yerine içeriğini bildiğimiz ve güvendiğiniz bir makyaj temizleyicisi kullanabilirsiniz.

 

  • Göz çevreniz, altın değerindedir. Gözler en hassas bölgelerdir ve tabi ki göz çevrenizde öyle. Makyajınızı temizlerken en çok dikkat etmeniz gereken yer gözleriniz olmaktadır. Bu bakımdan dolayı da göz makyajınızı temizlerken uygun bir temizleyici kullanarak ve hassas harekelerle tamamlamalısınız.

 

  • Soğuktan sıcağa girdiğiniz zaman veya sıcak tan soğuğa çıktığınız zaman cildinizde gözle görülür derecede değişimler olduğunu fark edeceksiniz. Eğer sizlerde bu gibi değişimlere önlem almak istiyorsanız; mevsimsel geçişlerde muhakkak cildinizi korumalısınız. Bu sayede cildiniz yıpranmayacaktır.

 

  • Cildin en çok ihtiyacı olduğu şey nemdir. Günlük olarak cildi nemlendirmezseniz, yapılan makyajlar veya hava koşulları cildinize anında nüfus edecek ve bu yüzden ciltte yıpranmalar olacaktır. Cildinizin günlük nem dengesini korumalısınız.

 

  • Güneş, lekelere davetiye çıkarmaktadır. Sadece yazın değil kış güneşi de cildimize kötü sonuçlar yansıtmaktadır. Bunun önüne geçmek için ise; muhakkak koruyucu kullanmalısınız.

 

  • Hassas bölge olarak kabul gören dudaklar için çantanızda muhakkak bir bakım kremi bulundurmalısınız. Özellikle de kışın çatlakları önlemek adına, elleriniz için de bir krem bulundurmanız önerilmektedir.

 

  • Cildinize uygun olmayan ürünleri kullanmak, cildinize aşırı derecede rahatsızlık verecektir. Bu bakımdan dolayıda hipoalerjenik makyaj malzemelerine yönelmeli ve cildinizi bu şekilde korumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.