Vipbakim

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Altın Öneriler

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Altın Öneriler

Cilt bakımı sadece losyonu temizlemek veya kullanmaktan daha fazlasını gerektirmektedir. Aynı zamanda sağlıklı bir diyet yapmayı, yeterli uyku, egzersiz yapmayı ve stres seviyelerini yönetmeyi de içerir. Eşsiz cilt türünüz ayrıca ek olarak temizleme veya nemlendirme yüz maskeleri gibi ek tedavileri de belirleyebilir.

cilt bakımı

Yüzünüzü Her Zaman Yıkayın

Yüzünüzün yağsız olmasını sağlamak, iyileştirmek ve kopmaları önlemek için yüzünüzü günde iki kez yıkamanız gerekmektedir. Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce yüzünüzü yıkamalısınız. Ilık su ve cildinize uygun bir yüz temizleyici kullanın. Yüzünüzü temiz bir bez veya yumuşak bir süngerle yıkayabilirsiniz.

Su İçmeyi Unutmayın

Her gün minimum 1 litre su için. Son zamanlarda cildin biraz kuru ve mat mı görünüyor? Eğer öyleyse, yeterince su içmiyor olabilirsiniz. Bir hafta deneyin ve farkı hemen gözlerinizle görebileceksiniz. Bu yöntem sayesinde cildiniz genç ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.  Ayrıca bol miktarda su içmek akne oluşumunu azaltabilir ve cildinizi açık tutmaya yardımcı olmaktadır.

Uyku Düzeni Önemli

Her gece 7 ile 9 saat uyumanız gerekmektedir. Yeterli uyku almadığınız taktirde cildinizin donuk ve solgun görünmesine neden olabilir. Aynı zamanda gözlerinizin altında şişme veya gölgeler oluşabilir. Yeterli uykunun alınması, kırışıklıkları ve gözaltlarındaki şişlikleri azaltacaktır. Aynı zamanda size sağlıklı, parlak bir cilt kazandıracaktır.

Sigara En Büyük Düşman!

Sigara kullanan kişiler sadece karaciğerlerini olumsuz etkilemez aynı zamanda vücuda da olumsuz etkiler.  Sigara, cildinizdeki oksijen ve besin seviyelerini azaltır. Ayrıca, kollajen ve elastine zarar verir ve kırışıklara neden olur.

Düzenli Egzersiz Yapın

Her hafta birkaç saat egzersiz yaptığınızdan emin olun. Egzersiz cildinize olan kan akışını arttırır ve oksijen ve besin maddeleri ile besler. Eğer yeterince sert egzersiz yaparsanız ter, cildinizdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Egzersiz stresin azaltılmasına da yardımcı olmaktadır.

Cildinize Uygun Maskeler Yapın

Akne, hassas veya yağlı cildiniz varsa yüz maskesi kullanmanız önerilir. Yüz maskesi birçok farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Sitemizdeki menü sekmelerinde maskeler seçeneğine tıkladığınız zaman birçok farklı maske türlerini bulabilirsiniz. Cilt bakımı, yüz maskeleri ve cilt bakım önerileri için diğer yazılarımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.