Vipbakim

Hangi Doğal Sabun Hangi Cilt Problemine İyi Gelir

Hangi Doğal Sabun Hangi Cilt Problemine İyi Gelir

Doğal sabunların cilde faydaları uzun süredir biliniyor. Cilt üzerindeki kalıntıları gideren ve etkili bir cilt temizliği sağlayan doğal sabunlar, cildinizi kısa sürede canlandırır. Cildi temizlemede kullanılan sabunlar uzun vadede ciltte kuruluk yapabilmektedir. Bu nedenle cilt için üretilmiş sabunları kullanmak büyük önem taşır.

Defne Sabunu: Cildi tamir eden defne sabunu saç derisi üzerinde de oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan defne sabunu günlük olarak kullanılabilir.

Kuru Üzüm Sabunu: Kırışıklık giderici ve leke azaltıcı etkileri ile bilinen kuru üzüm sabunu etkili bir cilt sıkılaştırıcıdır. Cildi sıkılaştıran ve pürüzsüz bir görünüm oluşturan sabun, bu nedenle son dönemde bayanların oldukça ilgisini çekiyor. Kara üzüm çekirdeği yağı ile birlikte kullanıldığında; etkileri katlanarak artar. Bu ikili ile cildinizi yeniden doğmuş gibi hissedersiniz.

Adaçayı Sabunu: Adaçayı sabunu cilt üzerindeki hücrelerin bölünmesini kolaylaştırır. Böylece daha sıkı ve canlı bir cilt elde edersiniz. Antiseptik bir yapıda olması nedeni ile; cilt sorunlarını giderir ve yüze ferahlık sağlar.

 

Kayısı Sabunu: Günlük olarak kullanabileceğiniz kayısı sabunu cildin nem dengesini korurken aynı zamanda sivilceler ve cilt kırışıklıkları üzerinde de etki gösterir. A vitamini içeriği ile cildinizin toparlanmasını sağlar.

 

Biberiye Sabunu: Yüzdeki sivilceleri kurutucu etkisi bulunan biberiye sabunu, cildi tedavi edici etkiler gösterir. Sabahları cildinizi bu sabunla yıkadığınızda etkili sonuçlar elde edersiniz. Kırışıklık tedavisi için de kullanılan biberiye sabunu güçlü bir cilt temizleyicidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.