Vipbakim

Harika Bir Cilt İçin 10 İpucu

Harika Bir Cilt İçin 10 İpucu

Cildinizin parlak ve canlı görünmesi, pürüzsüz olması için cilt bakımını kolaylaştıran öneriler yaşam tarzınız olmalı. Mükemmel bir cilt istiyorsanız, harika bir cilt için 10 ipucu aklınızın bir köşesinde yer almalı. Bebeklik döneminden başlayan cilt bakımı, kişinin sağlıklı ve güzel görünmesi için önemlidir.

Canlı ve güzel bir cilde sahip olmak isterseniz, beslenme, egzersiz ve cilt bakımı ürünleri kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz. Abur cubursuz bir hayat size güzel bir cildin kapılarını açacaktır. Birbirinden farklı cilt tipleri için özel olarak hazırlanan bakımların etkili olması için aşağıdaki önerilerimize kulak asın.

1 – Bol Su İçin

Günde iki litre su içmek adetiniz olsun. Asla su içmeyi unutmayın. Uyandığınızda kocaman bir bardak suyu için. Limonlu ya da zencefilli ılık su da içebilirsiniz.

2 – Cildinizi Koruyun

Güneşin zararlı etkileri sadece yazın değil kışın da tehdit eder. Bu yüzden cildinizi koruyun ve güneş koruyucu bakımınızı yapın.

3 – Yeşillik Tüketin

Bol bol yeşillik tüketin. Yeşilin her tonunu içeren sebzeyi öğünlerinizden birinde mutlaka yiyin. Doymuyorsanız bol yeşil salata tüketin.

4 – C Vitamini Desteği Alın

C vitamini içeren birçok besin gibi limoni portakal, mandalina, nar ve kırmızı meyveleri düzenli olarak tüketin. Cildinizin bakımını kolaylaştıran öneriler arasında vitamin desteği çok önemli.

5 – Süt İçin

Günde bir bardak süt içmeyi ihmal etmeyin. Doğal süt içerseniz için bulamazsanız ayran ya da kefir içebilirsiniz.

6 – Elma Yiyin

Cildi güzelleştiren en önemli meyvelerden olan elmanın mucizesini deneyin. Her gün elma yiyerek cildinizi gençleştirebilirsiniz.

7 – Balık Yiyin

Haftada 3-4 gün balık tüketebilirsiniz. Tabi ki ızgara ya da haşlama olarak tercih etmelisiniz. Bu şekilde de cildiniz güzelleşir.

8 – Cildinizi Temizleyin

Makyajınızı temizleyin. Ama makyaj yapmıyorsanız bile sabah akşam yüzünüzü temizlemeyi ihmal etmeyin.

9 – Maske Yapın

Haftada bir kaç kere yüzünüze maske yapın. Maskeler sayesinde cildiniz yoğun bakıma ulaşacak ve güzelleşecektir.

10 – Yeşil Çay İçin

Cildi güzelleştiren bitkiler arasında olan yeşil çay sudan sonra ilk tercihiniz olsun. Tüm vücudunuzu gençleştirmek için yeşil çay içebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.