Vipbakim

Havuz Sonrası Cilt Bakımı

Havuz Sonrası Cilt Bakımı

Hala kıştan çıkamadık ve maalesef soğuk havalar hala etkisini gösteriyor. Ama çok az bir süre sonra güneş tekrar bizlere gülümseyecek ve ondan sonra uzun biri süre bizimle birlikte olacaktır. Bu bağlamda baktığımız zamanda ise gözümüze ilişen şüphesiz ki deniz ve havuz dönemidir. Her ne kadar denizde olmasa bile; havuzdan sonra bakım yapmamız gerektiğini biliyoruz. Hem suyun klorlu oluşu hem de vücudumuzun pek fazla dış etkenlere açık olmaması; bu durumun başlıca sebeplerinden birisi olarak görülmektedir. O halde havuz sonrası cilt bakımı hakkında biraz bilgi verelim.

Havuzdan Sonra Cilt Bakımı

Havuzdan hemen sonra biraz dinleniyoruz kimi zaman vakit geçiriyoruz. Eğer saatler çok geç ise; zaten belki de duş almadan direk kendimizi dışarıya atıyoruz. Halbuki en büyük yanlışlardan birisi burada başlıyor. Havuzdan sonra cildinizi bol su ile yıkamalısınız.

Şampuan ve aynı zamanda duş jeli ile saçlar iyice temizlenmelidir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi vücudumuzda ki kloru atmak olacaktır. durduğu vakitte ise; cildimize zarar verme olanağı oldukça yüksek olarak görülebilmektedir.

Havuzdan sonra öyle bir yorgunluk çöküyor ki üzerimize; o zaman saçlarımızla uğraşmak isteniyoruz. Ama unutulmamalıdır ki saç bakımı adına saçlar en az 3 defa şampuanlanmalıdır. Bu sayede klor iyice temizlenir.

Saçlar özellikle yazın bir miktar parlaklığını kaybeder. Deniz ve havuz sonrası özellikle de bu duruma şahit olmuşsunuzdur. Eğer durulama da sirke kullanırsanız; hem saçlarınız daha çok parlayacak hem de klordan temizlenecektir.

Klor anında değil; zaman içerisinde etki eder ve bu da haliyle cildi tahriş eder. Bunun için yapmanız gereken şey ise; havuzdan sonra hemen duş almak olacaktır.

Vücut jelleri ve aynı zamanda nemlendirici kremler ise; havuz sonrası vazgeçilmezlerinizden birisi olmalıdır.

Klor Cilde Nasıl Zarar Verir?

Denize girdiğiniz zaman, gözlerinizin pek de yanmadığına şahit olmuşsunuzdur. Ama havuz için aynı durum söz konusu değildir. Havuzlarda olan klor sebebiyle; çıktıktan hemen sonra gözler yanmaya başlar ve bu klor cilt üzerinde kaldığı sürede cilt bakımı adına sıkıntılı süreçlerden geçirir bizleri. Bu bakımdan dolayı yukarıda da bahsettiğimiz gibi; kloru anında temizlemek gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.